Micro ATX anakarta Snowman M200 sığar mı?

Benim öyle bir iddiam yok. Bizim burdaki Vatanda günde onlarca sistem satılıyor. Çoğunda PSU Rampage. Sorun yaşayan olsa zaten Vatan diye bir şey şuan olmazdı. PSU kaliteli demiyorum zaten. Ama bir süre idare etsin beni. Prizde akım korumalı zaten.
Sorun yaşayan yok mu demeye çalışıyorsunuz? Alanların 1 ay sonra Vatan'a küfür ettiğini bile görmüşlüğüm var artık siz düşünün.
Sizi gayet iyi anlıyorum. Ürünü aldığınız ve kullanmaya başladığınız için "kalitelidir ya ne olacak ki" şeklinde kendinizi mutlu etmeye çalışıyorsunuz. Bence hiç boşuna çaba sarf etmeyin. Gidin, kaliteli bir PSU alın. Elinizdekini de satın.

Sorun yaşayan yok mu demeye çalışıyorsunuz? Alanların 1 ay sonra Vatan'a küfür ettiğini bile görmüşlüğüm var artık siz düşünün.

Ya yeter bu kadar fazla abartıyorsunuz sorun yaşarsam Vatan burada. Her türlü hallederim. Param olsa bu PSU'yu almazdım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim öyle bir iddiam yok. Bizim burdaki Vatanda günde onlarca sistem satılıyor. Çoğunda PSU Rampage. Sorun yaşayan olsa zaten Vatan diye bir şey şuan olmazdı. PSU kaliteli demiyorum zaten. Ama bir süre idare etsin beni. Prizde akım korumalı zaten.

Dandik PSU'nun olayı, güvenilirken çok, istendiği gücü vermemesidir... Türkiye'de PSU'ya çoğu kişi dikkat etmiyor, çünkü pahalı PSU'lar, sırf senin değil hemen herkesin bütçesini aşıyor. Bu yüzden 100 toplama bilgisayar varsa 90 tanesinden rampage çıkar..

Ben silverstone PSU kullanıyorum, dandik PSU ben de sevmem ve kullanmam.. Fakat dandik bir PSU'nun da mutlaka patlayacak diye bir olayı yoktur. Patlasa da, büyük olasılıkla sadece kendisini götürür çünkü ucuz PSU'larda bile koruma devresi vardır.. Ha PSU ile birlikte, anakart uçar mı? uçar ama risk bence düşüktür..

Dandik PSU'nun olayı, güvenilirken çok, istendiği gücü vermemesidir... Türkiye'de PSU'ya çoğu kişi dikkat etmiyor, çünkü pahalı PSU'lar, sırf senin değil hemen herkesin bütçesini aşıyor. Bu yüzden 100 toplama bilgisayar varsa 90 tanesinden Rampage çıkar.

Ben SilverStone PSU kullanıyorum, dandik PSU ben de sevmem ve kullanmam. Fakat dandik bir PSU'nun da mutlaka patlayacak diye bir olayı yoktur. Patlasa da, büyük olasılıkla sadece kendisini götürür çünkü ucuz PSU'larda bile koruma devresi vardır. Ha PSU ile birlikte, anakart uçar mı? Uçar ama risk bence düşüktür.

Benim sistemim zaten GTX 1660 Super ve R5 3600. en az 450W PSU bile yeterli diyorlar. 600W PSU'da sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Ancak RX 5700XT falan taksaydım korkardım.

Benim sistemim zaten GTX 1660 Super ve R5 3600. en az 450W PSU bile yeterli diyorlar. 600W PSU'da sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Ancak RX 5700XT falan taksaydım korkardım.

Rampage üzerinde 600w yazıyorsa belki 350w ancak verir. PSU üzerindeki raillerden kaç amper veriyor o önemli.. Bu değerler PSU üzerinde yazar ve bu şekilde dandik PSU'nun gerçek gücünü watt olarak hesap edebilirsin.. Eğer gereken gücü karşılayamazsa sistem yük esnasında reset atar.. Windows loglarında kernel power 41 mesajını görürsün..

Eğer ekran kartı PSU'dan güç çekmiyorsa yani gücü anakarttaki slottan alıyorsa mesela iste 1050ti falan gibi bir kartsa sistemin tam yükte muhtemelen 350 w geçmez.. Fakat ekran kartı ayrıca güç girişine falan sahipse o zaman 450 w gerçek PSU gerekebilir yoksa oyun oynarken reset atar. Reset yememek için dandik PSU bile olsa etiketinde 700 w falan yazsın ki en azından 400 450 w gerçek güç verebilsin

Yeni konular

Geri
Yukarı