Micron e/h-die çipli RAM 3800 MHz'ye çıkabilir mi?

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
Elimde CMK8GX4M1Z3600C18 kodlu 8 GB Corsair RAM bulunmakta. Bu ram CL 16 ile 3800 MHz çıkmak istiyorum. Eğer mümkünse yol yordam gösterebilir misiniz? Elde edeceğim performans artışı için değilde merak ettiğimden yapmak istiyorum ve tüm risk bana ait.
  • B450M-S2H
  • R3 1200 12 Nm Zen+

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1252653
Hocam tRFC 630'dan 610'a kadar düşürebildim. tWR değerini 10 yaptım ama bu değerin düşük olması gerektiğinden emin değilim. Hangi değerlerin düşük olması gerekiyor ve hangi değerler birbiri ile orantılı mı, orantılı ise hangi değerler birbirleriyle alakalı?
Bu değerler o sana yapmamı söylediğim uzun süreli testten stabil bir şekilde geçiyorsa fena değil. tWR 10 en iyi değer eğer stabilse tabii. tRFC anlamsız yüksek kalmış, neyse önemli değil yapacak bir şey yok. tFAW çok yüksek sadece, onu düşüremedin mi?

Bu değerler o sana yapmamı söylediğim uzun süreli testten stabil bir şekilde geçiyorsa fena değil. tWR 10 en iyi değer eğer stabilse tabii. tRFC anlamsız yüksek kalmış, neyse önemli değil yapacak bir şey yok. tFAW çok yüksek sadece, onu düşüremedin mi?
tFAW 35 altı hata alıyorum. tWR'de sorun yok, hata alımıyorum. tRFC 1-2 kere daha düşürebilirim belki ama tRFC 605'te hata alıyorum.

tFAW 35 altı hata alıyorum. tWR'de sorun yok, hata almıyorum. tRFC 1-2 kere daha düşürebilirim belki ama tRFC 605'te hata alıyorum.
Gerek yok 1-2 tRFC düşürmeye, 610 kalsın. Bu şekilde stabiliteyi sağladıysan kalsın böyle. Gayet iyi. Sadece tFAW çok yüksek ona da yapacak bir şey yok diyorsun.

Gerek yok 1-2 tRFC düşürmeye, 610 kalsın. Bu şekilde stabiliteyi sağladıysan kalsın böyle. Gayet iyi. Sadece tFAW çok yüksek ona da yapacak bir şey yok diyorsun.
Belki voltaj vererek düşebilir ama 1.5V fazla yaklaşmak istemiyorum, benim için bu değerler yeterli, teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı