Microsoft 365 Personal alınır mı?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Microsoft 365 Personal alınır mı? Personal aboneliğinde masaüstü Office yazılımları, 1 TB OneDrive depolama alanı ve reklamsız Outlook mevcut. Aylık ücreti 160 TL.

Kişisel kullanım için değmez pahalı.
İçerisinde Office yazılımları da var yalnız. Ona göre değerlendirme yapın. Ayrıca 365 alınca iPad gibi cihazlarda da Office yazılımlarını kullanabiliyorsunuz. 365 almadığınız zaman tabletlerdeki Office uygulaması sadece görüntüleme modunda çalışıyor.

Office yazılımlarını da tek almaya kalkınca inanılmaz pahalı. Professional sürümü 15000 TL civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.
Tek seferde 900 TL verecek para yok banka hesabımda (sadece 395 TL var). Ancak aylık 160 TL vererek alabilirim.

O kadar kendini maddi zora sokacak kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum. Open Office kullanabilirsiniz. Ya da başka yolları da var. Ben yıllardır ücretsiz kullanıyorum legal olarak.

O kadar kendini maddi zora sokacak kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum. OpenOffice kullanabilirsiniz. Ya da başka yolları da var.
Maddi olarak zora sokmuyor beni, merak etmeyin. 10 günde 600 TL'ye kadar para biriktirebiliyorum. Yani aylık fiyatı dert değil.

Ne OpenOffice ne LibreOffice ne de diğer ofis yazılımları, Microsoft 365'in yanına bile yaklaşamaz. Özellikle de PowerPoint söz konusu olduğunda.

İçerisinde Office yazılımları da var yalnız. Ona göre değerlendirme yapın. Ayrıca 365 alınca iPad gibi cihazlarda da Office yazılımlarını kullanabiliyorsunuz. 365 almadığınız zaman tabletlerdeki Office uygulaması sadece görüntüleme modunda çalışıyor.

Office yazılımlarını da tek almaya kalkınca inanılmaz pahalı. Professional sürümü 15000 TL civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Tek seferde 900 TL verecek para yok banka hesabımda (sadece 395 TL var). Ancak aylık 160 TL vererek alabilirim.
50-100 liraya süresiz 5 kullanıcı için Office 365 edinebilirsiniz. Bilgisayarda ve mobil cihazlarda kullanabilirsiniz.

50-100 liraya süresiz 5 kullanıcı için Office 365 edinebilirsiniz. Bilgisayarda ve mobil cihazlarda kullanabilirsiniz.
Onlar yasa dışı. Microsoft 365 Enterprise sürümünün resmi satış fiyatı kullanıcı başına aylık 12 dolar (vergiler hariç). Genelde bu sürümü veriyorlar ve size 50-100 TL gibi bir fiyata sattıklarını iddia ediyorlar. Fakat Microsoft tarafından tespit edilip kapatılmayacağının bir garantisi yok. Öyle ucuza 365 hesabı alıp hesabı kapatılan vakalara denk geldim.

Ayrıca her halükarda yeni bir hesap veriliyor ve o hesaba giriş yaparak kullanıyorsunuz. Benim istediğim, doğrudan kendi Microsoft hesabım ile 365 kullanmak.

Yani demek istediğim işiniz direkt ofis programları ile ilgili değilse hergün kullanmıyorsanız aylık 160 tl vermek havaya atılan para bence. Onun yerine ucuz keyler satılıyor.

Yani demek istediğim işiniz direkt ofis programları ile ilgili değilse her gün kullanmıyorsanız aylık 160 TL vermek havaya atılan para bence. Onun yerine ucuz keyler satılıyor.
Ucuz key'ler yasal değil. Resmi fiyatı 15000 TL'ye kadar çıkan bir Office yazılımını 100-200 TL'ye almak bana etik gelmiyor. Ayrıca Microsoft'un bu lisansları iptal etme olasılığı çok yüksek.

Bir keresinde Office 2019 anahtarı almıştım, anahtar bozuk çıkmıştı. Yani key'ler patlak çıkabiliyor. O yüzden doğrudan ayda 160 TL'ye bireysel 365 almak istiyorum.

Ek olarak Office Insider programına katılmak için 365 aboneliği şart. 2019, 2021 gibi tek seferlik alım sürümleri Office Insider'a katılamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı