Microsoft Authenticator vs Authy

malcom21206

Centipat
Daha fazla  
Merhaba sizce hangisi daha iyi?
Avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Yedekleme alıyorlar mı?
Alıyorsa nereye yedeklenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft'un uygulamasını kullanıyorum. Yedekleme alıyor. Galiba Microsoft'un hesabına alıyordu.

Authy ise aşırı yerinde sayan bir uygulama. Twitch, Humble Bundle ve Pinterest gibi uygulamalar aracılığıyla reklamını yapmak dışında piyasada bir ağırlığını görmedim. Ayrıca üst şirketi veri sızıntısı da yaşamıştı.

Google uygulamasını Nisan ayında getirdiği, uygulamayı felç eden güncellemeyi düzeltmediğinden Microsoft uygulamasına geçmiştim. Google uygulamasının da yedekleme sistemi olmadığından ve sorunlarından dolayı tercih etmem.

Gizlilik odaklı alternatiflerine de bakabilirsiniz.

Microsoft'un uygulamasını kullanıyorum. Yedekleme alıyor. Galiba Microsoft'un hesabına alıyordu.

Authy ise aşırı yerinde sayan bir uygulama. Twitch, Humble Bundle ve Pinterest gibi uygulamalar aracılığıyla reklamını yapmak dışında piyasada bir ağırlığını görmedim. Ayrıca üst şirketi veri sızıntısı da yaşamıştı.

Google uygulamasını nisan ayında getirdiği, uygulamayı felç eden güncellemeyi düzeltmediğinden Microsoft uygulamasına geçmiştim. Google uygulamasının da yedekleme sistemi olmadığından ve sorunlarından dolayı tercih etmem.

Gizlilik odaklı alternatiflerine de bakabilirsiniz.

Hocam kurtarma kodu veriyor mu yedek almayı unuttuysak?

Galiba yok. Aegis kullanabilirsiniz onda parola seçeneği var. Auth gibi güvenlik seçenekleri de sunuyor. Hatta ben de şimdi Aegis geçsem mi diye düşünmeye başladım.

Authy'nin ayrıca bilgisayar uygulaması avantajı da varmış. Belki o yüzden de tercih edilebilir.

Microsoft Authenticator milattan kalma arayüzü dışında gayet iyi. Yedekleme yapıyor Microsoft hesabına. Ha bir de uygulamayı açmadan bildirimi gönderebilse güzel olurdu. Belki benim telefonumda böyledir bilemiyorum.

Geri
Yukarı