Microsoft Authenticator vs Authy

Daha fazla  
Microsoft Authenticator vs Authy sizce hangisi daha iyi? Ben önceden Microsoft Authenticator kullandım süperdi, Authy pek beğenmedim. Türkçe dil yok, karmaşık arayüzü var, beğenmedim. Microsoft Authenticator daha iyi değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft authenticator vs Authy sizce hangisi daha iyi? Ben önceden Microsoft authenticator kullandım süperdi, Authy pek beğenmedim. Türkçe dil yok, karmaşık arayüzü var, beğenmedim. Microsoft authenticator daha iyi değil mi?

Ben 3 tane kullanıyorum hepsi farklı siteler için örneğin Authy'yi Discord icin kullanıyorum Google Authenticator kripto para borsaları için ve Microsoft authenticator Microsoft hesabım için. Bana en basit geleni Google oldu en az kullandığım Microsoft.

Authy ise garip geldi cünkü şifreyi yanlış girsem bile kilidi kaldıriyor onu tam çözemedim.

Authy telefonu sıfırlayınca numaran üzerinden tekrar yükleyince ve şifreni girince tüm hesaplarını geri getiriyor. Microsoft Authenticator da bu var mıydı?

Authy telefonu sıfırlayınca numaran üzerinden tekrar yükleyince ve şifreni girince tüm hesaplarını geri getiriyor. Microsoft authenticator da bu var mıydı?

Authy beğenmedim bilindik şirket değil ben nereden bileyim bütün hesaplarımı çaldırırsa sıkıntı bilindik şirketler daha iyi Google ve Microsoft.

Authy telefonu sıfırlayınca numaran üzerinden tekrar yükleyince ve şifreni girince tüm hesaplarını geri getiriyor. Microsoft authenticator da bu var mıydı?

6 ay önce Authy hacklemişler benim hesaplarım giderdi.

6 ay önce Authy hacklemişler benim hesaplarım giderdi.
Authy kurtarma kodlarını bulutta saklamıyor cihazda saklıyor. Çoklu cihaz desteği mevcut. Google Authenticator'de bu yok. Uygulamayı yanlışlıkla silsen veya telefonun bozulsa kurtarma kodlarını yedeklemediysen kodlar yalan oluyor. Microsoft Authenticator'ı bilmiyorum daha önce kullanmadım. Authy sade ve kullanışlı. Parmak izi veya pin ile ekstra koruma sağlıyor.

Anlayacağın o ki, eğer 6 ay önce hacklenme olduysa bile hesaplarım ve kodlarım güvende.

Büyük bir olay yokmuş. Sınırlı kullanıcıyı etkileyen sosyal mühendislik vakası.

Authy kurtarma kodlarını bulutta saklamıyor cihazda saklıyor. Çoklu cihaz desteği mevcut. Google Authenticator'de bu yok. Uygulamayı yanlışlıkla silsen veya telefonun bozulsa kurtarma kodlarını yedeklemediysen kodlar yalan oluyor. Microsoft authenticator'ı bilmiyorum daha önce kullanmadım. Authy sade ve kullanışlı. Parmak izi veya pin ile ekstra koruma sağlıyor.

Anlayacağın o ki, eğer 6 ay önce hacklenme olduysa bile hesaplarım ve kodlarım güvende.

Authy Backup şifresini unuttum ama değiştiremiyorum onun çözümü var mı bulamadım.

Geri
Yukarı