Çözüldü Microsoft bağlantısı denetleniyor hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tahao

Hectopat
images-3.jpeg

Kurulumu yapıyorum en son Wi-Fi'ya baglanıyorum ve ileri deyinde bu çıkıyor. Bir süre sonra tekrar Wi-Fi bağlanma noktasına geri geliyor kısır döngü gibi. Çözümü nedir?

Çözüm
Atlamak için seçeneğim yok ki.
Ek notlar:
  • Arkadaşlar sorun Windows 11 kurarken de ortaya çıkıyor.
  • Farklı USB ile kurmayı denedim çözülmedi.
  • Rufus ile kurmayı denedim çözülmedi.
  • Windows 10 Home, Pro.
  • Windows 11 Home Pro denedim çözülmedi.
  • Security boot kapatarak kurdum olmadı.
  • Şimdiye kadar farklı konfugürasyonlarda 15 kere USB'den tekrar kurmayı denedim.
  • Ek notlar 2,
  • Ethernet, mobil internet, 2.4-5 GHz bağlantıları denendi fayda yok.
  • Denemediğim tek şey Wi-Fi sürücülerini silip yüklemek, onun için de farklı laptop lazım arkadaşa ulaşırsam ondan ödünç alacağım.
Çözüm: Arkadaşlar yapılabilecek her türlü numarayı denedikten sonra bilgisayarcıya gitmeye karar verdim. Tekrar kendi USB'lerinden format attılar aynı sorun devam etti, Windows 11 miydi bu cihaz diye sordular evet dedim. Windows 11'den Windows 10'a geçerken bazen bu sorun oluşabiliyormuş BIOS'unu güncelleyelim veya eski sürüme alalım dediler. Sonra bir baktık benim laptopun üretici sitesinde zaten sadece bir tane sürümü var o da halihazırda kurulu olan sürüm. Ne olur ne olmaz dedik aynı sürümü tekrar kurduk ve sorun çözüldü. Çok ama çok saçma bir mevzu adam da anlam veremedi. Yaşayana not: BIOS'u kendiniz güncellemeyin derim, hata ederseniz teknik servislik olursunuz. Bir bilenle halledin.
Kurulumu internete bağlanmadan yapıp Microsoft hesabına sonradan bağlanabilirsiniz.

Ek notlar:
  • Windows 10 Home, Pro.
  • Şimdiye kadar farklı konfugürasyonlarda 15 kere USB'den tekrar kurmayı denedim.
  • Ek notlar 2,
  • Denemediğim tek şey Wi-Fi sürücülerini silip yüklemek, onun için de farklı laptop lazım arkadaşa ulaşırsam ondan ödünç alacağım.
Çözüm: Arkadaşlar yapılabilecek her türlü numarayı denedikten sonra bilgisayarcıya gitmeye karar verdim. Tekrar kendi USB'lerinden format attılar aynı sorun devam etti, Windows 11 miydi bu cihaz diye sordular evet dedim. Windows 11'den Windows 10'a geçerken bazen bu sorun oluşabiliyormuş BIOS'unu güncelleyelim veya eski sürüme alalım dediler. Sonra bir baktık benim laptopun üretici sitesinde zaten sadece bir tane sürümü var o da halihazırda kurulu olan sürüm. Ne olur ne olmaz dedik aynı sürümü tekrar kurduk ve sorun çözüldü. Çok ama çok saçma bir mevzu adam da anlam veremedi. Yaşayana not: BIOS'u kendiniz güncellemeyin derim, hata ederseniz teknik servislik olursunuz. Bir bilenle halledin.

Dosya Ekleri

• IMG_20220517_211546.jpg
    IMG_20220517_211546.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 178
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum. Bu alamamayken nasıl kapatıp farklı bir sürüm deneyebilirim?

Ek notlar:
  • Windows 10 Home, Pro.
  • Ek notlar 2,
.

Merhaba aynı sorunu yaşıyorum. Bu alamamayken nasıl kapatıp farklı bir sürüm deneyebilirim?

Hocam bu sorunu yasadiysan diğer sürümler de kurulmuyor. En azından Windows 10 ve Windows 11 olmuyor. Bunun çözümü BIOS yazilimini tekrar yüklemek. Üretici sitesinden BIOS yazilimini yükleyin USB belleğe. BIOS'tan yazılım güncelleme kısmında BIOS'u gunceleyin. Sorun çözülüyor. Sonra istediğiniz sürümü kurabilirsiniz. Wi-Fi sorunu kalmıyor.

Eki Görüntüle 1390818

Kurulumu yapıyorum en son Wi-Fi'ya baglanıyorum ve ileri deyinde bu çıkıyor. Bir süre sonra tekrar Wi-Fi bağlanma noktasına geri geliyor kısır döngü gibi. Çözümü nedir?
aynı sorunu yaşadım kafayı yedirtti bios güncelleme işi cidden sıkıntı bilmeyen biri yaparsa bilgisayaar kullanılamaz hale gelir. ben çözüm olarak bir de windows 11 yükleyeyim dedim windows 1'de aynı sorun olmadı başarıyla yükledim. Ondan önce bu ekranı geçmek için oobne\bypassnro yapmayı denedim bios ayarlarını sıfırlamayı denedim hiçbiri işe yaramadı.

Geri
Yukarı