Microsoft ''Bu ada sahip bir hesap yok'' uyarısı

onurryazgann

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Birkaç aydır bilgisayarımı doğru düzgün kullanmıyordum bu yüzden de bir ay önce falan bir temizlik yapmıştım ve oyunlar da dahil olmak üzere birçok programı kaldırmıştım. Bugün bilgisayarımı açıp o oyunlardan birini (Minecraft) tekrar yüklemek istedim fakat Microsoft Store'a giriş yaparken bir hata verdi: ''Bu ada sahip bir Microsoft hesabı yok. Başka bir hesap girin ya da yeni bir hesap alın.'' İlk başta biraz internette araştırdım fakat insanlar hesaplarının hacklenmiş olabileceğinden bahsediyorlardı ve büyük ihtimalle hesabın silinmiş olabileceği söz konusuydu. Bende ise yeniden bir hesap oluşturmak istediğimde sistem böyle bir hesabın zaten var olduğunu söylüyor ve hali hazırda bilgisayarımda o Microsoft hesabı girili durumda. Evet, gün geçmiyor ki Microsoft ile ilgili bir sorun yaşamayalım ama artık alıştık. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Microsofttan cihaz bağlantısını kaldır tekrar giriş yap
Uzun uğraşlar sonucunda bazı bilgiler edindim. Öncelikle hesabım çalınmış. Yani MS hesabımın mail adresi ve telefon numarası değiştirilmiş. Bunun nasıl olduğunu müşteri temsilcileri de bilmiyor ve bana açık bir cevap yazamıyorlar. Bazıları bunun bir hesap olmadığını söylerken bir tanesi yalnızca böyle bir hesabın olduğunu ancak başka bir numara ve mail adresi eklendiğini söyledi. Ayrıca 37 gün önce hesabıma bağlı Minecraft Java Edition hesabımın kullanıcı adı değiştirilmiş. Müşteri temsilcisine satın alımlarım olduğunu, bunları kantılayabileceğimi ve hatta güvenlik sorularımı bile cevaplayabileceğimi söylememe rağmen bir şey yapamayız dediler. Şuan çaresizim çünkü hesabımı kurtaramayacağım yetkililer tarafında söyleniyor. Yetkililere de tam güvenmiyorum çünkü her biri farklı bir şey söylüyor. Umarım buradan yardımcı olan birisi çıkar da kurtarırım hesabımı.

Geri
Yukarı