Microsoft Edge %100 RAM, %100 GPU kullanıyor

Berat Bozbulut

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Advanced System Care V14 Pro kullanıyorum çok fazla donma yaşamaya başlamıştım boştayken bile. Sonra RAM temizleme aracından kontrol edince Microsoft Edge %98 RAM, %100 CPU kullandığı gözüküyordu. Bende denetim kaydını açtım açar açmaz her şey düşmeye başladı ve ben ilk açışımda Microsoft Edge'yi görüyordum denetim kaydında 1500 MB RAM kullandığı falan gözüküyordu ama hemen kayboluyordu. Sonra Microsoft Edge'yi kullanmadığım için sildim fakat hala aynı şey oluyordu. Sonra belki kullandığım programdandır dedim onu da kapattım ama hala aşırı donma yiyorum ve görev yöneticisini açar açmaz siliniyor. Acaba trojan ya da bir virüs mü yedim diye düsünüyorum. Tarama yaptım sıkıntı cıkmadı ama hala oluyor aynı şey.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Bunlar da SS'leri gördüğünüz gibi Microsoft Edge kapalı ama %74 GPU, 2 GB da RAM kullanıyor. Yardımcı olabilecek varsa mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    90,1 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    155,6 KB · Görüntüleme: 72
A

Evet denetim kaydı kapalıyken ve denetim kaydı açıkken.

Teşekkürler deneyeyim onu da böyle olacak gibi değil cidden.

Belleği temizleye tıklayıp, simge durumuna küçülttükten sonra sağ altta yüzde kaç RAM kullanıldığını yazan yeşil bir simge göreceksiniz. Ona sağ tık yapıp, belleği temizleye tıklayın. Yalnız gerekirse art arda bu işlemi yapın. Kullanımı ne kadar düşürebilirseniz, o kadar kardır.

Belleği temizleye tıklayıp, simge durumuna küçülttükten sonra sağ altta yüzde kaç RAM kullanıldığını yazan yeşil bir simge göreceksiniz. Ona sağ tık yapıp, belleği temizleye tıklayın. Yalnız gerekirse art arda bu işlemi yapın. Kullanımı ne kadar düşürebilirseniz, o kadar kardır.
anladım sağolun fakat 10 saniye sonra eski haline dönüyor malesef

Geri
Yukarı