Microsoft Edge 120 sürümüyle YouTube'da donuyor

Makaleler
52
Evet, farklı bilgisayarlar ile test ettim.

Edge 120 sürümüyle birlikte YouTube'da 1080p veya 1080p Premium video kalitesiyle video açtığınız zaman 2 - 4 saniyeleri arası video donuyor. Daha doğrusu YouTube sunucularından veri alamıyor tarayıcı videoyu yüklemek için.

Edge 120 sürümüyle başlayan bu hata 120 sürümüne 2 yama gelmesi rağmen çözülmüş değil. Saçma bir şekilde oyun oynarken veya kod yazarken müzik duruyor ve sinir bozucu hale getiriyor deneyimi.

Eğer sorun yaşayan varsa Chrome'a geçmesini önerebilirim. Chrome'da sorunsuz çalışıyor her şey.

Ek olarak Chrome yeni arayüzü, Material You sayesinde modern görünüm kazandı. Bunu da hatırlatmakta fayda var.

Edgeyi açıkçası seviyorum fakat bu sorun bende de var mı bir test edeceğim. Zaten bu aralar Edge’yi bırakıp daha gizlilik odaklı bir tarayıcıya geçmek istiyorum, ayrıca Edgeyi de kapattıktan sonra arkada yine çalışması hoş değil.

@Uton hata JS kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

YouTube videonun neresinde olduğunu algılamak ve sunucundan devamını yüklemek için JS kullanıyor.
Lakin browser kaynaklı bir problem var.

Not: Hiçbir eklenti olmamasına rağmen böyle. YouTube Premium var.

Kısa zamanda çözülecektir fakat tatsız bir sorun, şimdi bu sorunu yaşayıp başka browser kullanmayan adam gidip başka browser indirmekle uğraşacak.

Edge kullanmak başlı başına bir hata zaten. Chrome tabanında Brave, başka bir tabanda Firefox öneririm. Ayrıca YouTube bu aralar bayağı ağır çalışıyor. Videoları indirip izlemeye başladım, o derece.

Yeni konular

Geri
Yukarı