Çözüldü Microsoft Edge Chromium adres çubuğuna bir şey yazdığım zaman kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yika38

Gigapat
Makaleler
11
Yer
Kayseri
Microsoft Edge Chromium'un 84.0.522.49 numaralı sürümünü kullanıyorum ve videoda görüldüğü üzere, adres çubuğuna bir şeyler yazmaya çalıştığım zaman kilitleniyor ve kapanıyor. Ne yazdığımın önemi yok, her şekilde kilitleniyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tarayıcıyı silip tekrar yükledim, nafile. Eklentiler kaynaklı sorun olabileceği ihtimali üzerine bütün eklentileri devre dışı bırakıp yeniden denedim, nafile. Farklı bir Chromium tabanlı tarayıcı üzerinden (Google Chrome) aynı sorunu yaşamıyorum.

"Farklı bir tarayıcı yükle, yoluna öyle devam et" şeklinde yorumlar haricinde her türlü yardımınızı bekliyorum.

Güncelleme: Sorun çözüldü. "Ayarlar >> Gizlilik ve Hizmetler >> Hizmetler >> Adres çubuğu >> Adres çubuğunda kullanılan arama altyapısı" bölümünde ayar Google ise farklı bir altyapı kullanın. Google'dan vazgeçemiyorsanız google.com.tr yapın.

Güncelleme 2: Sürüm 84.0.522.50 ile sorun çözüldü. Sorun yaşıyorsanız tarayıcınızı güncelleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayara format attım. Attıktan sonra Edge 10 yükledim ve varsayılan arama motorunu Google yaptım. Arama motorunu Google yaptığımda adres çubuğuna bir şey yazarken 2. harfi yazdığım sırada Edge kapanıyor. Varsayılan arama motorunu Yandex yaptığımda herhangi bir sıkıntı olmuyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Ben de konu açtım az önce. Çözüm olarak şöyle bir şey deneme yanılma ile buldum.

Gizlilik ve Hizmetler bölümündeki arama çubuğu bölümündeki

1. "Adres çubuğu" arama motoru "Google" , "Arama altyapılarını yönet" bölümü "Arama kutusu" olunca Edge çöküyor.

2.Adres çubuğu "Yandex" , "Arama altyapılarını yönet" bölümü "Arama kutusu" ise sıkıntı olmuyor.

3. Adres çubuğu "Google" , "Arama altyapılarını yönet" bölümü "Adres çubuğu" ise yine sıkıntı yok.

Problem bende tam olarak 1. şekilde olduğu zaman oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu hakkında bilgisi ya da bu tarz bir şeye denk gelen oldu mu acaba?
Arama motorunu Google yaptığımda adres çubuğuna bir şey yazarken 2. harfi yazdığım sırada Edge kapanıyor. Varsayılan arama motorunu Yandex yaptığımda herhangi bir sıkıntı olmuyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Sanırım ikiniz de yeni konu olarak açmışsınız ancak mesaj taşınmış. Bana da bildirim gelmedi, bu yüzden cevaplayamadım.

Konunun başında belirttiğim yöntemi yapın.
Güncelleme: Sorun çözüldü. "Ayarlar >> Gizlilik ve Hizmetler >> Hizmetler >> Adres çubuğu >> Adres çubuğunda kullanılan arama altyapısı" bölümünde ayar Google ise farklı bir altyapı kullanın. Google'dan vazgeçemiyorsanız google.com.tr yapın.
Sorun çözülmezse belirtin.

Kendi kendime gülüyorum resmen, böyle saçma bir şey olabilir mi?
Maalesef oluyor.

@yika38 bende konu saatlerdir açılmayınca şaşırdım açıkçası, demek ki buradaymış. Temiz bir format atamadığımı düşünerek yeniden format attım açıkçası. Şu an sorunsuz çalışıyor. Teşekkür ederim.

Microsoft Edge Chromium'un kararlı versiyonunda, 84.0.522.50 sürümü yayınlandı. Arama altyapınızın sonuna .tr eklemeden, daha önceden yaşadığınız sorunun yaşanıp yaşanmadığını kontrol edebilir misiniz? Belki de güncelleme ile beraber bu sorun ortadan kaldırılmıştır.

@Kunget, o hâlde bu sorunu, yeni güncelleme ile çözmüş gibiler. İşin garip tarafı, önceki sürümde de bu sorunu yaşamıyordum ve şimdi de yaşamıyorum.
Bende aylardır bunu kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun yaşadım. Hatta temiz kurulum yapamadığımı düşünmememin sebebi de bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı