Microsoft Edge kullanırken bilgisayar donabiliyor

rohleder00

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: Gigabyte RTX2070 Super, CPU: Ryzen 5 3600, PSU: FSP Hydro K700W 80+ Bronze, Anakart: MSI B550M Pro VDH Wi-Fi, RAM: 16GB (2x8) DDR4 3600MHZ CL17 HyperX Fury, Kasa: MSI MAG Forge 100R
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Merhaba. Uzun süredir tarayıcı olarak Edge kullanıyorum ancak 1-2 aydır fark ettiğim bir şey var. Edge kullanırken çok sekme açıksa genelde -ki çalıştığım için çok sekme açabiliyorum- çalışırken bazen birden bilgisayar donuyor. Sadece Edge değil, tüm Windows kilitleniyor veya çok çok yavaş çalışmaya başlıyor, işlem yapamayacağım kadar. Restart atmak zorunda kalıyorum. Bilgisayarımın sistem özellikleri gayet yeterli ve virüs taraması da yaptığımda bir sorun çıkmadı. Sebebi ne olabilir? R5 3600 işlemci, 16 GB 3600 MHz Dual RAM var bilgisayarda. 4 yıldır kullandığım sistem, Windows 11 kurulu ve güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı AMD ise son sürüm sürücüye güncelleyin. Alternatif olarak tarayıcıda donanım hızlandırmayı devre dışı bırakın.
Ekran kartım RTX 2070 Super ve o da güncel. Donanım hızlandırma muhabbetini ilk kez duyuyorum, kapatıp kullanmayı deneyeceğim bir süre. Tekrar olursa buraya bildireceğim. Şimdilik teşekkür ederim.

Bugün yine bu sorunu yaşadım biraz önce. Tarayıcı açıktı ancak arka planda açıktı. Spotify'ı açıp mutfağa gitmiştim döndüğümde bilgisayarın işlem yapamayacak kadar yavaş halde olduğunu gördüm. Sadece mouse oynatabiliyordum. Neye tıklasam yanıt alamıyorum. Sanırım tarayıcıdan bağımsız bir sorun. Tarayıcıda sadece 6 sekme açıktı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı