Microsoft Edge nasıl tamamen kaldırılabilir ?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Edge ve Windows Update kurduğum ReviOS'ta yok. Windows çok hızlı çalışıyor. Kendim bir ISO üzerinde bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft Edge'i kaldırman bilgisayarı hızlandırmaz! Sadece 500 MB gibi bir alan kazanırsın ve buna gerek yok. Microsoft Edge'i kaldırman sistem açısından kritik olabilir ve Microsoft önermiyor. İlla kaldırmak istersen, Windows'u kurduktan sonra bu rehber ile ya da Revo Uninstaller ile kaldırabilirsin.

Kendin ISO ayarlaman için NTLite ile düzenleyebilirsin.

C:\program files (x86)\Microsoft\Edge\Application\Mevcut Sürüm\Installer(Aynı konuma sağ tıklayıp dosya konumunu aç diyerek de ulaşabilirsiniz) konumuna gidip sağ tıklayıp komut istemini burada aç dedikten sonra .\setup.exe -uninstall -system-level -verbose-logging -force-uninstall kodunu yazıp entera basın işlem tamamlandığında sistemden kalkacak.

Microsoft Edge'i kaldırman bilgisayarı hızlandırmaz! Sadece 500 MB gibi bir alan kazanırsın ve buna gerek yok. Microsoft Edge'i kaldırman sistem açısından kritik olabilir ve Microsoft önermiyor. İlla kaldırmak istersen, Windows'u kurduktan sonra bu rehber ile ya da Revo Uninstaller ile kaldırabilirsin.

Kendin ISO ayarlaman için NTLite ile düzenleyebilirsin.
Kullanmayacağım için silmek istiyorum.

Güncellemeleri yapınca geri kurulmasını önleyen bir yol var mı?

Güncellemeleri yapınca geri kurulmasını önleyen bir yol var mı?

Geri gelmemesi lazım. Ben de Microsoft Edge silmiştim 2-3 ay önce falan ama Update yaparken geri gelmemişti.

Geri
Yukarı