Microsoft Edge nasıl?

Edge çok hızlı ve en güvenilir 1. veya 2. tarayıcı olması lazım. Explorer gibi değil torunu dedesinin 10 katı hızda :) Bence bir süre deneyip karar verin. Tüm Google eklentilerini kullanabiliyorsunuz. Oturup açıp tarayıcıda yaptığınız değişiklikleri kayıt edebiliyorsunuz. Deneyin. 9/10 tarayıcı. (Her zaman daha iyisi vardır asla 10 vermem)

Evet denedim ama nedense gözümü rahatsız etti teması ve bir sürü gereksiz şeyleri var.
RAM açısından Edgeden daha az harcıyor. Edge hızlı açılmak için arka planda sürekli çalışır. Eğer ofis işleri yapıyorsan, farkedersin belki. Açılışta Edge-yi açılmamak üzere kısıtlayamazsın. GX-in temasını beğenmiyorsanız, sade Opera kullana bilirsiniz. O da GX ile aynı özellikleri taşıyor. Sadece tek farkı GX-in tasarım açısından farklı olması. Hem GX kurarken bazı oyunla alakalı özellikleri olduğu için işlemcinizi yorar. Daha çok 16 GB-lık sistemlerde kullanmayı tavsiye ederim. 4 ve 8 GB-lık sistemlerde favorim Operanın kendisi. Sade bildiğimiz eskilerin Operası. :D
Biraz övüyormuşum gibi gözüke bilir, ama harbiden 3 yıl Chrome kullanıcısı oldum. 4 GB-lik eski sistemde ne çileler çektim, ne indirmelerim yarım kaldı. 6 sekmeden sonrası RAM-i darboğaz yapıyordu. Edge de aynı şekilde. Tamam, şimdi Edge güncelleme getirerek hafiflettiğini söyleye bilirim, ama video oynatma teknolojisinde Opera 1-0 ilerde. Videoların keskinlik ve kalitesini tek tıkla arttırma özelliği var. Yani eğer sistem yorulmasın, batarya ile uzun kullanayım ve aynı anda video / kurs izleyeyim diyorsanız, kesinlikle Opera derim. Çünkü ben kalite iyileştirme özelliğini kullanıp 480p videoyu 1080p gibi izleyerek 5 buçuk saat pil ömrüne şahit oldum. Yine de tercih sizin. Sırf technopat hesabımın maili Edge-de olduğu için sadece foruma Edge ile giriyorum. Diğer tüm işlemler için Operanın senkronizasyonunu kullanıyorum. Eğer kayıtlı parolalarınız başka tarayıcılarda ise Operaya aktaramıyorsunuz. Ama operadan şifrelenmiş bir biçimde çıktı ala biliyorsunuz. Bu seçim benim gözümde Operayı daha güvenilir kıldı. Buraya kadar okuduysanız, ne mutlu bana. Genellikle bu forumda daha çok Edge fanlığı yapıldığı için bu yorumumun burada ne kadar kalacağını bilmiyorum. Bol şans...

Tarayıcı arayışı içerisine girdim. Şu an Firefox kullanıyorum ama nedense Microsoft Edge kullanasım da var. Sizce nasıl? Kullananların yorumlarını okumak isterim.
Brave kullan, rahat et.

Gizlilik
Reklam engelleyici
Ram kullanımı
Hız

Bu gibi özellikler ile güzel bir tarayıcıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı