Microsoft Edge vs Google Chrome CPU kullanımı

Aralarında fark yok. Edge daha yeni, Chrome daha stabil olarak yorumlanabilir teknoloji olarak. Ben Brave'e geçiş yaptım, Google ile işlerim vardı ama artık olmadığı için rahatım.

Chrome görev yöneticisinde parça parça gözüküyor olmasın? Zaten garip bir şekilde küçültülmüşsün. İkisinin de kaynak tüketimleri benzer çünkü. Çok mantıksız bir test olmuş.

Hayır kücültme nedenim stress test değerlerini görün diye.

Bilgisayara göre değişkenlik gösterebilir ayrıca YouTube'dan vidoe acarak kıyaslama yaparsanız CPU değerlerinin de artdığını görebilirseniz stress test veya öbür testlere gerek yok.
Edge teknoloji olarak daha önde demiştim ancak YouTube hala eski teknolojiye destek veriyor. Firefox, Edge vs. Chrome'u bu yüzden geçemez YouTube üzerinde.

Bilgisayara göre değişkenlik gösterebilir ayrıca YouTube'dan vidoe acarak kıyaslama yaparsanız CPU değerlerinin de artdığını görebilirseniz stress test veya öbür testlere gerek yok.
Yaptığınız testin geçersiz olduğunu söylüyorum. Böyle bir kıyas yok. Aralarındaki farka bak. Chrome sanki daha optimize gibi kafanızda bir algı yaratmışsınız %5 CPU kullanımı vs %31 şeklinde ama gerçekçi değil. Test geçersiz.

Microsoft Edge kullananlara karşı herhangi bir damage atılmıyor sanırım ayrıca kıyaslama yaptım değişkenlik gösterebilir.

microsoft edge kullananlara karşı her hangi bir damage atılmıyor sanırım ayrıca kıyaslama yaptım değişkenlik gösterebilir
Yaptığınız kıyaslama tamamıyla yanlış. Böyle bir test biçimi olamaz.

microsoft edge kullananlara karşı her hangi bir damage atılmıyor sanırım ayrıca kıyaslama yaptım değişkenlik gösterebilir
Kıyaslamalar ciddi değişkenlikler göstermez. Artı eksi 3-5 kavramı vardır. Bu fark büyümeye başladığı zaman testlerin doğruluğu düşer. Test doğruluğu düşükse, geçersiz bir test demektir. İki tarayıcıda aynı videoyu oynatıyor, chrome'da bir eklenti bile kurulu değilken Edge'de VPN + AdGuard kurulu.

ben göstermiyorum site gösteriyor kardeşim git yaz test et %75 3 cekirdekli şekilde calışıyor
Ya hocam. Yaptığınız test, tarayıcıları test etmiyor. İşlemciyi test ediyor. Yaptığınız bir CPU Stress Test. Yani CPU'yu yük altına sokarak onu ısındırmaya çalışan bir test.

evet biliyorum sonucda cpu değerleri artması benim icin önemli

Bu sefer yaptığım da hemen hemen aynı farklılık gösterebiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…