Microsoft Edge vs Google Chrome CPU kullanımı

Aralarında fark yok. Edge daha yeni, Chrome daha stabil olarak yorumlanabilir teknoloji olarak. Ben Brave'e geçiş yaptım, Google ile işlerim vardı ama artık olmadığı için rahatım.

Bilgisayara göre değişkenlik gösterebilir ayrıca YouTube'dan vidoe acarak kıyaslama yaparsanız CPU değerlerinin de artdığını görebilirseniz stress test veya öbür testlere gerek yok.
Edge teknoloji olarak daha önde demiştim ancak YouTube hala eski teknolojiye destek veriyor. Firefox, Edge vs. Chrome'u bu yüzden geçemez YouTube üzerinde.

Bilgisayara göre değişkenlik gösterebilir ayrıca YouTube'dan vidoe acarak kıyaslama yaparsanız CPU değerlerinin de artdığını görebilirseniz stress test veya öbür testlere gerek yok.
Yaptığınız testin geçersiz olduğunu söylüyorum. Böyle bir kıyas yok. Aralarındaki farka bak. Chrome sanki daha optimize gibi kafanızda bir algı yaratmışsınız %5 CPU kullanımı vs %31 şeklinde ama gerçekçi değil. Test geçersiz.

Saçma bir kıyaslama şekli. Birincisi tarayıcıya işlem yaptırıp CPU kullanmıyorsunuz. Stress testi yapıyorsunuz. İkincisi aynı anda stress testi yaparsanız illa birinden biri baskın gelecek. Üçüncüsü ayrı ayrı başlattığım zaman aşağı yukarı aynı derece de CPU harcıyorlar, bu da demek oluyor ki bu site bir tarayıcıyı test etmek için doğru bir araç değil. Aşağıya eklediğim görsellerde iki tarayıcı da da tek sekme olarak sizin kullandığınız site var.

Geçersiz bir kıyas.

Eki Görüntüle 1226932
Eki Görüntüle 1226933

Tarayıcı burada herhangi bir özelliğini kullanmıyor. Tarayıcıların performansları, optimizasyonları klasik tarayıcı işlemlerini yaparken hesaplanır. Eğer yaptığınız gibi olsaydı kurumlar onca zahmete girip milisaniyelere kadar kıyaslamazlardı tarayıcıları.

Microsoft Edge kullananlara karşı herhangi bir damage atılmıyor sanırım ayrıca kıyaslama yaptım değişkenlik gösterebilir.

microsoft edge kullananlara karşı her hangi bir damage atılmıyor sanırım ayrıca kıyaslama yaptım değişkenlik gösterebilir
Kıyaslamalar ciddi değişkenlikler göstermez. Artı eksi 3-5 kavramı vardır. Bu fark büyümeye başladığı zaman testlerin doğruluğu düşer. Test doğruluğu düşükse, geçersiz bir test demektir. İki tarayıcıda aynı videoyu oynatıyor, chrome'da bir eklenti bile kurulu değilken Edge'de VPN + AdGuard kurulu.

1638017399185.png

ben göstermiyorum site gösteriyor kardeşim git yaz test et %75 3 cekirdekli şekilde calışıyor
Ya hocam. Yaptığınız test, tarayıcıları test etmiyor. İşlemciyi test ediyor. Yaptığınız bir CPU Stress Test. Yani CPU'yu yük altına sokarak onu ısındırmaya çalışan bir test.

Kıyaslamalar ciddi değişkenlikler göstermez. Artı eksi 3-5 kavramı vardır. Bu fark büyümeye başladığı zaman testlerin doğruluğu düşer. Test doğruluğu düşükse, geçersiz bir test demektir. İki tarayıcıda aynı videoyu oynatıyor, chrome'da bir eklenti bile kurulu değilken Edge'de VPN + AdGuard kurulu.

Eki Görüntüle 1226939

Ya hocam. Yaptığınız test, tarayıcıları test etmiyor. İşlemciyi test ediyor. Yaptığınız bir CPU Stress Test. Yani CPU'yu yük altına sokarak onu ısındırmaya çalışan bir test.
evet biliyorum sonucda cpu değerleri artması benim icin önemli
1638017604128.png

Bu sefer yaptığım da hemen hemen aynı farklılık gösterebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı