Microsoft Edge'de "Tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetilir." Sorunu

BuzzyGamer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere Microsoft Edge Chromium'un en güncel versiyonunda "Tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetilir." Uyarısı alıyorum. İnternet üzerinde çözümünü aradım ama sadece Google Chrome ile ilgili çözümler olduğundan dolayı, Microsoft Edge üzerinde uygulamadan önce size danışmak istedim. Bu sorun daha önceden yoktu. OOSU10 adında bir uygulamada, uygulamanın sadece tavsiye ettiği ve risk taşımayan ayarları uyguladıktan sonra Edge üzerinde böyle bir uyarı almaya başladım. OOSU10 uygulaması Microsoft Edge için bazı ilkeleri engellemiş ve sanırım bundan dolayı bu uyarıyı alıyorum.

OOSU10 uygulamasının Microsoft Edge Chromium'da engellediği ilkeler şunlar: AutofillCreditCardEnabled ve UserFeedbackAllowed. Sadece bu iki ilkeyi engellemiş. İkisinde de "İlke Değeri" kısmında "False" yazmakta. Sizce olduğu gibi kalsın mı? Yoksa düzeltmem daha iyi mi olur? Nasıl düzeltebileceğim konusunda da bir fikrim yok ama OOSU10 uygulamasından ilgili ayarı geri döndürerek belki düzeltebilirim diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bağlantıyı kullanarak ayarları sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
edge://settings/reset

(Chromium tabanlı Edge tarayıcılar için geçerlidir. Adres çubuğunuza kopyalayın.)

Bu bağlantıyı kullanarak ayarları sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
edge://settings/reset

(Chromium tabanlı Edge tarayıcılar için geçerlidir. Adres çubuğunuza kopyalayın.)
Tarayıcı ayarlarını yeniden yapılandırabilirim ama resetleme yer imlerime ve parolalarıma dokunmaz değil mi hocam?
virüs olabilir hocam. Sistem geri yükleme yapma şansınız var ise deneyebilir misiniz?
OOSU10 uygulamasını kullanmadan önce ve sonra AVG ve Eset Online Scanner ile tam sistem taraması gerçekleştirmiştim ve herhangi bir virüs bulmamıştı.

Bu bir sorun değil. Aynı yazılımı bende kullanıyorum. Veri toplayan hizmetlerini kapattığınızda böyle bir uyarı veriyor. Kuruluş olarak belirttiği iş yerindeki ana bilgisayar gibi düşünebilirsin. Biz uygulama ile kapattığımızdan böyle uyarı veriyor.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Bu bir sorun değil. Aynı yazılımı bende kullanıyorum. Veri toplayan hizmetlerini kapattığınızda böyle bir uyarı veriyor. Kuruluş olarak belirttiği iş yerindeki ana bilgisayar gibi düşünebilirsin. Biz uygulama ile kapattığımızdan böyle uyarı veriyor.

Eki Görüntüle 559534

Eki Görüntüle 559536
Tahmin ettiğim gibiymiş o zaman. Öyleyse kapatmama gerek yok diye düşünüyorum. Sonuçta Microsoft'un, Windows 10 ve Edge üzerinden ne derecede gereksiz veri topladığını hepimiz biliyoruz. Bu arada teşekkür etmeyi unutmuşum. Yorumun ve ilgin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı