Microsoft Edge’deki Haber Kaynağı Reklamları Kötü Amaçla Kullanılıyor

Windows-11-Edge.jpg

Devam eden bir kötü amaçlı reklam kampanyası, insanları teknik destek dolandırıcılığı yapan web sitelerine yönlendirmek için Microsoft Edge haber kaynağı ile entegre bir şekilde çalışıyor. Edge şu anda Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarda varsayılan web tarayıcısı olarak sunuluyor ve statcounter global stats‘a göre dünya çapında %4, 3'lük bir pazar payına sahip. Malwarebyte threat ıntelligence ekibi'ne göre […]

Devamı: Microsoft Edge’deki Haber Kaynağı Reklamları Kötü Amaçla Kullanılıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ne bekliyorusunuz klasik Microsoft ürünü aynı şey Windows içinde geçerli.

Gayet ciddiyim bunun için programlar var Windows 10'u gereksiz şeylerden kurtarmak için. Ya da komple Windows kullanmayabilirsiniz. Zorla kimse kullandırmıyor. Yanlış anlamayın sakın.
Bu nasil mantik? Iyi o zaman, para verelim ve Microsoft virus yuklesin biz de hic elestiri yapmayalim ve sikayet etmeyelim...

Gayet ciddiyim bunun için programlar var Windows 10'u gereksiz şeylerden kurtarmak için. Ya da komple Windows kullanmayabilirsiniz. Zorla kimse kullandırmıyor. Yanlış anlamayın sakın.
He kanka, öyle mi :D, Edge kesinlikle zorla dayatılmıyor. Varsayılan tarayıcıyı değiştirirken bile Edge kullanman daha iyi diye uyarı çıkıyor, ayarlardan programı kaldıramıyorsun bile :D. 3. parti program veya yöntemler ile kaldırırsan da hala her yerde kalıntısı kalmaya devam ediyor, karşına bikaç hata çıkıyor. Sistemin içine nasıl entegre etmişlerse... Her güncelleme yaptığındada yeni yeni sorunlar ortaya çıkıyor, Edge'yi yeniden kuruyor vs.

Şimdi sen buna da gelip "kimse zorla kullandırmıyor" dersin, bu zihniyetten ne beklenir ki.

He kanka, öyle mi :D, Edge kesinlikle zorla dayatılmıyor. Varsayılan tarayıcıyı değiştirirken bile Edge kullanman daha iyi diye uyarı çıkıyor, ayarlardan programı kaldıramıyorsun bile :D. 3. parti program veya yöntemler ile kaldırırsan da hala her yerde kalıntısı kalmaya devam ediyor, karşına birkaç hata çıkıyor. Sistemin içine nasıl entegre etmişlerse... Her güncelleme yaptığındada yeni yeni sorunlar ortaya çıkıyor, Edge'yi yeniden kuruyor vs.

Şimdi sen buna da gelip "kimse zorla kullandırmıyor" dersin, bu zihniyetten ne beklenir ki.

Öncelikle üslubune dikkat et. Gerekli programları kullanmayı düzgün bilmiyorsan bu konuda kimse bir şey diyemez ama istersen öğretebilirler. Ben gayet de istediğim şekilde ayarladım kullanıyorum ofisteki bilgisayarımı. Ya da hiç uğraşmadan üçüncü parti yazılımlarla ISO'yu USB'ye yazmadan önce onu da ayarlayabiliyorsun. Ya da sen hiç bunlara girme git Linux dağıtımlarından birini kullan veya Mac kullan. Microsoft'un hiçbir şeyi ile uğraşmamış olursun. Araştırma yapmayıp sadece konuşmuşsun. Forumda bir sürü bunlarla ilgili konu illaki vardır. Hadi onu geçtim sevmeyebilirsin herkesin kullanacağı programa, işletim sistemine kimse karışamaz. Ama araştırma yapmadan konuşmanı tavsiye etmem. Diyorum ya yapmak isteyen her şekilde yapıyor.

Öncelikle üslubune dikkat et. Gerekli programları kullanmayı düzgün bilmiyorsan bu konuda kimse bir şey diyemez ama istersen öğretebilirler. Ben gayet de istediğim şekilde ayarladım kullanıyorum ofisteki bilgisayarımı. Ya da hiç uğraşmadan üçüncü parti yazılımlarla ISO'yu USB'ye yazmadan önce onu da ayarlayabiliyorsun. Ya da sen hiç bunlara girme git Linux dağıtımlarından birini kullan veya Mac kullan. Microsoft'un hiçbir şeyi ile uğraşmamış olursun. Araştırma yapmayıp sadece konuşmuşsun. Forumda bir sürü bunlarla ilgili konu illaki vardır. Hadi onu geçtim sevmeyebilirsin herkesin kullanacağı programa, işletim sistemine kimse karışamaz. Ama araştırma yapmadan konuşmanı tavsiye etmem. Diyorum ya yapmak isteyen her şekilde yapıyor.
Dediğim argümanlara karşı bir şey söylemedin, boş boş laf kalabalığı yaptın sadece. Ayrıca Windows modlamada eminim senden daha fazla bilgim vardır, forumdaki konuları önermişssin AJFA hocam ve birkaç kişi haricindeki bütün konular saçmalıktan ibaret. 2 temp sildin diye kendini Wİndows Master falan zannettin herhalde.

Dediğim argümanlara karşı bir şey söylemedin, boş boş laf kalabalığı yaptın sadece. Ayrıca Windows modlamada eminim senden daha fazla bilgim vardır, forumdaki konuları önermişssin ajfa hocam ve birkaç kişi haricindeki bütün konular saçmalıktan ibaret. 2 temp sildin diye kendini Windows Master falan zannettin herhalde.

Boş laf kalabalıklığı da boşu da sen yapıyorsun. Ben kendimi senin gibi üstün görüpte ukala ukala konuşmuyorum. Sadece çözümü olduğunu belirtiyorum. 1-2 şey öğrendin diye kendini üstün görme. Ve benimle de muhatap olmamanı rica ediyorum.

Geri
Yukarı