Microsoft Edge’deki Haber Kaynağı Reklamları Kötü Amaçla Kullanılıyor

MS tarafından Chromium tabanlı olarak hazırlanıyor ama katledilerek...
Yani katledilerek derken neyi kastetmek istiyorsunuz? Edge kullananın kendisine saygısı yoktur demek büyük bir atıftır. Ve bu sözün arkasında yatan bir şey de olması gerekir. Durduk yere denmez, neden kullanmamamız gerektiğini söylersen Chrome indireceğim de.

İşte bu, amacı dışına çıkan ürünlerin genel sorunlarından biri. Yahu sen tarayıcısın kardeşim, ne gerek var ana sayfana tonla saçma sapan haber kaynağı almaya. Hayır kapatsan dahi bellek tüketimi değişmiyor arkada. İlla isteyen varsa tonla eklentisi var kurar geçer. Sade işlevsel bir tarayıcı amaçlamıyor hiçbir zaman bu firma.
Tarayıcıyı açıyorsun 45896427427861245 tane içerik, widget çıkıyor.

İlgili haberleri gayet de kapatabiliyorsunuz. Kullanılan antivirüs yazılımları zaten yeterli korumayı sağlayacaktır. Microsoft'ta ilerleyen günlerde güncellemeyle işi çözecektir. Bu kadar kötülemeye gerek yok. Windows'u da Edge'yi de kullanmayabilirsiniz zorla dayatılan bir şey değil. Ayrıca arka plandan da kapatabilirsiniz. Bunları Microsoft'u çok sevdiğim için değil sadece bu yerin dibine sokulan şeylerin çaresi vardır. Bunları belirtmek istiyorum.

Son düzenleme:
Arayüzü kötü olduğu için kullanmadığım tarayıcı onun yerine Brave kullanıyorum telefonuma da yükledim ama beğenmediğim için telefonda Mozilla kullanıyorum. Elimden gelse Edge'i silerim ama unuttuğum bazı e postalarda lazım oluyor...
Dostum telefon için Via Browser öneririm, Android'de açık ara en hızlı ve hafifi. Opensource olması cabası.

Edge kullananın kendisine saygısı yoktur.
Bu dediğinizin şu videoda denilen söz kadar mantığı var, tek fark siz komik değilsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte bu, amacı dışına çıkan ürünlerin genel sorunlarından biri. Yahu sen tarayıcısın kardeşim, ne gerek var ana sayfana tonla saçma sapan haber kaynağı almaya. Hayır kapatsan dahi bellek tüketimi değişmiyor arkada. İlla isteyen varsa tonla eklentisi var kurar geçer. Sade işlevsel bir tarayıcı amaçlamıyor hiçbir zaman bu firma.

Sırf bu yüzden Mue kullanıyorum ve öneriyorum.

İçerik kapalı olunca tamamen kapanmıyor. Bu da ayrı bir saçmalık. Yeni sekme çubuğu ile zaten pek işim yok. Yer imleri çoğu işimi görüyor. O yüzden Mue'yi ssadece boş sayfa amacıyla düşük kaynak tüketsinve hızlıca açılsın diye kullanıyorum.

Screenshot_20.png

Screenshot_19.png

Screenshot_18.png

Yeni konular

Geri
Yukarı