Microsoft edu. Hesapları mezun olduktan sonra kapanıyor mu?

MustafaBS

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Kimyager
Biliyorsunuz ki üniversiteler öğrencilerine okula kayıt oluşturmalarından sonra;
[email protected]_adı.edu.tr ya da [email protected]_adı.edu.tr şeklinde Microsoft education hesapları sunuyor. Bu hesaplar birçok avantaja sahip; Microsoft 365 sınırsız üyeliği, OneDrive 1TB kullanım alanı vb.
Benim merak ettiğim konu şu, okuldan mezun olduktan sonra bu hesaplara ne oluyor? Kapanıyor mu yoksa aynı avantajlarla kullanmaya devam edebiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorsunuz ki üniversiteler öğrencilerine okula kayıt oluşturmalarından sonra;
[email protected]_adı.edu.tr ya da [email protected]_adı.edu.tr şeklinde Microsoft education hesapları sunuyor. Bu hesaplar birçok avantaja sahip; Microsoft 365 sınırsız üyeliği, OneDrive 1TB kullanım alanı vb.
Benim merak ettiğim konu şu, okuldan mezun olduktan sonra bu hesaplara ne oluyor? Kapanıyor mu yoksa aynı avantajlarla kullanmaya devam edebiliyor muyuz?
Merhaba, kapanıyor diye biliyorum çünki hesaplar sınırlı üyelikte.

Mezun olduktan 2 ay sonra diplomamı aldım ve kapanıverdi. Çok üzücüydü. Office uygulamasında "Etkinleştirmek için şu tarihe kadar süreniz var." gibi bir bildirim çıkmaya başlıyor zaten oradan anlıyorsun. Yanılmıyorsam hala hesaba girebiliyorum ama etkinleştirilmediği ve etkinleştirilemeyeceği için normal, ücretsiz kullanılan bir Microsoft hesabından farkı olmuyor.

O zaman mezun olmaya yakın OneDrive dosyalarımı yedekleyeyim gümbürtüye gitmesin :D teşekkürler deneyimlerinizi aktardığınız için.

O zaman mezun olmaya yakın OneDrive dosyalarımı yedekleyeyim gümbürtüye gitmesin :D teşekkürler deneyimlerinizi aktardığınız için.

O maili pek kullanmamanı öneririm içerisindeki bilgilere okul erişim sağlayabiliyor.

Geri
Yukarı