Microsoft Flight Simulator 2020 neden çıktı?

İşlemciniz ne? Ya da Max ayarlarda hangi bölgelerde denediniz? Çünkü ben 2060 ile New York'a falan gittiğimde FPS 22-23'den yukarı çıkmıyor. Ama Ankara'da gezdiğim zaman dediğiniz gibi 30 FPS'leri görüyor. Mekan fark ettiriyor.

Bu haliyle bile sistemi yerden yere vuruyor, daha gerçekçi olsa ne olurdu acaba. :D 2060'da VRAM kullanımı sonuna kadar dayanıyor, doğrudur.

RAM'de 14-15GB kullanıyor ama 32'lik RAM'i olanlarda 19'a kadar çıktığını gördüm. Dün RAM'leri 32 mi yapsam diye bile düşündüm ama sonra RAM fiyatlarını görüp henüz bu oyundan başka 32'lik RAM'e ihtiyaç duyan bir oyun olmadığını hatırlayınca hemen vazgeçtim. :D zaten bunu da ne kadar süre oynayacağım meçhul.

Ben videoda gördüm. Çoğu videoda 1080P testlerinde 12 13 GB RAM kullanılıyordu. Aynen FPS'e bağlı mekan.

Kısa bir uçuş gerçekleştirdim ve FPS arkadaşın dediği gibi 27- 45 arası gidip geliyor. İlerleyen günlerde herhalde patch çıkarırlar. Ultra ayarlarda 2k çözünürlükte denedim. Ben çok hakim değilim açıkçası bu simülasyona. Bir arkadaşım yıllardır oynuyor bunu. O bakacak bir de. Detayları o zaman yazarım. Driver olarak 20.8.1 kurulu. Baya bir RAM isteği var.

Zahmet olmazsa beni etiketleyebilir misin konu açarsan? Ben de 5600 XT ile deneyeceğim çünkü.

2020.08.19-13.47.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar New York'a gitmemiştim. Daha havalanmadan kullandığı RAM'in ssini atacağım.

Eki Görüntüle 643133

Genel olarak 21.5 GB kullanıyor. Fakat arada FPS düşmesi giriyor, artık HDD kaynaklı mı, oyun kaynaklı mı yoksa 8 GB ekran kartı RAM'i yetmiyor mu bilemedim.

O nasıl kokpit öyle araba gibi.

Akşam SSD'ye atacağım bakalım stutter'lar duracak mı. Gerçi SSD'nin bile zor durduracağı türden takılmalar yaşatıyordu, ikinci bir Rust vakası.

Benimki SSD'de kurulu ama takılmalar var. Sanmıyorum önüne geçebileceğini.

Optimizasyonu mu berbat yoksa oyun gerçekten iyi bir sisteme mi ihtiyaç duyuyor ?

İkisinden de biraz. Oyunun Xbox uygulamasında açıklanan resmi sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi. Önerilen gereksinimlerin tamamını karşılamama rağmen ciddi takılmalar yaşıyorum ve düşük FPS alıyorum genel olarak. Bir de ideal sistem gereksinimleri diye bir şey vardı Technopat'ın haberinde görmüştüm. Onun kaynağı ne bilmiyorum ama orada 2080 ekran kartı, 32GB RAM falan yazıyordu.

Screenshot_1175.png

İlk dediğin. Hala DX11 kullanması da dikkat çekici.

Bir tane Youtube videosundaki yorumlarda görmüştüm, DX11 kullandığı için performansta sıkıntı var ileride DX12 gelecek falan diye. Ne kadar doğru veya mantıklı bilmiyorum ama.

Geri
Yukarı