Microsoft Flight Simulator oynanış

wilsen

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. İçerisinde oynamayı düşündüğüm bazı oyunlar olduğu için Game Pass almayı düşünüyorum. Aralarında Microsoft Flight Simulator da var. Fakat şahsi görüşüm oynanış bakımından uzun ve zahmetli (tuşlar, ayarlar vs.). Bunlarla uğraştırmadan oynamanın kolay yolu var mı ya da bu ayarları otomatik şekilde yapma vs. cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yani Flight Simulator bu ne için oynayacaksınız ki? Basit bir kaç uçak var (Cessna 172 v.b) ama hani ne yapacaksınız? Kalkıp çevrede biraz turlarsınız en fazla. Gamepad ile oynayacaksanız zaten kanser eder, bir de bilmeniz gereken tuş ayarından hariç çok şey var. İşte trim ayarıdır, kalkıştaki flap ayarıdır falan bunları çözerseniz (Çözmek isterseniz çözersiniz ama ister misiniz bilemem) uçağı kaldırdıktan sonra oto pilota bağlayıp bir kaç düğme ile uçağı kontrol edip (Altitude - İrtifa ayarı, Heading - Yön ayarı v.b) manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ama sadece bu olur fazlası olmaz.

Hocam yani Flight Simulator bu ne için oynayacaksınız ki? Basit bir kaç uçak var (Cessna 172 v.b) ama hani ne yapacaksınız? Kalkıp çevrede biraz turlarsınız en fazla. Gamepad ile oynayacaksanız zaten kanser eder, bir de bilmeniz gereken tuş ayarından hariç çok şey var. İşte trim ayarıdır, kalkıştaki flap ayarıdır falan bunları çözerseniz (Çözmek isterseniz çözersiniz ama ister misiniz bilemem) uçağı kaldırdıktan sonra oto pilota bağlayıp bir kaç düğme ile uçağı kontrol edip (Altitude - İrtifa ayarı, Heading - Yön ayarı v.b) manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ama sadece bu olur fazlası olmaz.
Öncelikle teşekkürler. Uçuş simülasyonlarını seven biriyim, oynamadım ama çok fazla video izledim. Ama dediğim gibi çok fazla tuş vs. olması biraz caydırıyo beni, daha doğrusu ben o kadar sabırlı değilim. Belki tuş ve ayardan ziyade daha basit bir yöntemi var mı onu merak etmiştim, öğrenmiş oldum.

Geri
Yukarı