Microsoft Flight Simulator X "Out Of Memory" Hatası

Utku Demir 86

Hectopat
Daha fazla  
Bu hatayı bilenler bilir, bilmeyenlere de anlatırsa çok makbule geçer. Şaka şaka, hata şöyledir: FSX eski bir oyun olduğu için sadece 32 Bit'i destekler, 32 Bit bir program da makinede ne kadar çok RAM olursa olsun 4 GB'dan fazlasını kullanamaz. Bununla da kalmayarak 4 GB RAM kullanımına ulaşıldığında yavaşlamak (Kasma anlamında söylüyorum) yerine OOM yani 'Out Of Memory' hatası verir ve direkt olarak kapanır.

Hata böyledir, ama asıl sorum biraz daha saçma olacak;

Benim bilgisayarımda (Laptop) 2X4 olmak üzere 8 GB RAM mevcut, Windows işletim sistemi tek başına da açık olsa azıcık RAM yiyor yani bana 7,89GB gibi kullanılabilir bir RAM miktarı kalıyor; Eğer ki ben bu RAM'lerden birini söker ve geriye sadece 4 GB RAM bırakırsam, Windows'da çok cüzi bir kısmını kullanırsa elimde 4 GB'a çok yakın ama asla 4 GB olamayacak bir RAM kalır, bu sistemde FSX'i çalıştırırsam bilgisayardaki RAM'in hepsini kullandığı için (Yani kullanacak başka RAM kalmadığı için) yine bu hatayı alır mıyım yoksa 4 GB'a dayanmadığımız için sorunsuz uçuşa devam mı ederim.

Kafa bulandırdıysam özür dilerim, iyi Sosyaller herkese. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı