Microsoft Flight Simulator "your Graphics device has encountered" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

12KMert

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4 2133 mhz
Ekran kartı
Radeon graphics 530 ve Intel UHD 620
Anakart
Lenovo Ideapad 320 15-IKB
İşlemci
Intel Core İ5 8250U
Merhaba bugün daha yeni indirdiğim oyun Microsoft Flight Simulator olan oyun bana her açılışta bu hatayı verip kapanıyor "your Graphics device has encountered a problem and Microsoft Flight Simulator will exit. This may be due to Graphics Card overclocking, overheating or due to a driver fault." hatasını veriyor sistem özelliklerim destekliyor gibi ama ekran kartında çok az bir farkla minimum gereksinimleri desteklemiyor.

Aynı zamanda ekran kartı sürücülerim güncel.

Merhaba bugün daha yeni indirdiğim oyun Microsoft Flight Simulator olan oyun bana her açılışta bu hatayı verip kapanıyor "your Graphics device has encountered a problem and Microsoft Flight Simulator will exit. This may be due to Graphics Card overclocking, overheating or due to a driver fault." hatasını veriyor sistem özelliklerim destekliyor gibi ama ekran kartında çok az bir farkla minimum gereksinimleri desteklemiyor.

Aynı zamanda ekran kartı sürücülerim güncel.

Dediği gibi overclock falan yaptın mı?

Diyor ki ekran kartınız hata ile karşılaştı bunun sebebi overclock yapıldığından, yüksek sıcaklıktan ya da sürücü hatasından dolayı kaynaklanıyor. Benim tahminimce yüksek sıcaklıktan kaynaklı çünkü Flight Simulator 2020 yüksek grafikli bir oyun onun yerine Flight Simulator X dene.

Hatada ne dediğini anlamıştım fakat minimum gereksinimleri karşılıyor bence oyunda bir sıkıntı var bilgisayar hiç ısınmadı şu ana kadar.

Bugün yeni bir şey oldu güncelleme AMD'nin programını yükledim oyuna girdim ve tam hatayı verdiği anda AMD'de hata verdi hatada bir sürücünün zaman aşımına uğradığı yazıyordu.

Geri
Yukarı