Microsoft Hesabı vs Yerel Hesap

LeBlanc

Hectopat
Merhaba, bu iki seçenekten hangisini kullanmak daha avantajlı? Ben eski usül yerel hesap kullanıyorum ve tek bir cihaza sahibim. Windows ve uygulamalar arasında eşitleme dışında bir avantajı var mı Microsoft hesabının? Güvenlik veya güncelleme olarak kaybım oluyor mu yerel hesap kullanırken?
@Der Meister @26318 @24099

Microsoft hesabının en büyük avantajları uygulama marketi, entegre bulut depolama ve lisans aktarabilme diyebiliriz. Güncelleme açısından bir farklılık oluşmuyor.
Microsoft Store'dan ücretli uygulama satın alıp indirmek için ana Windows hesabınızın Microsoft hesabı olmasına gerek yok, uygulama hesabı olması yeterli. Aynı şekilde bulut depolamada da geçerli. Bu sayede bir yandan OneDrive, Microsoft Store ve (eğer aldıysanız) Office 365'ten faydalanırken bir yandan hiç şifre girmeden bilgisayarınızı direk açabilirsiniz.
Örneğin ben öyle kullanıyorum. Settings'de "Local Account" olarak görünüyor fakat ücretli bir oyun olan Minecraft Windows 10 Edition'ı da açıp Xbox Live girişi yapıp oynayabiliyorum.
Ama Microsoft hesabı olması gerekiyor mu diye soruyorsanız, evet. Ama ana hesabın da Microsoft hesabına çevrilmesi gerekiyor mu diye soruyorsanız, işte bunun cevabı hayır.

Öte yandan eğer bu özellikleri kullanmıyorsanız hiç gerek yok, yerel hesap kullanın. Güncelleme ve güvenlik açısından hiç fark oluşmaz.

Arkadaşların dediklerine ek olarak Sistem Onarım kısmında CMD açığı ile kullanıcı hesaplarının şifresi kaldırılabiliyor veya gizli Administrator hesabı etkinleştirilebiliyor. Normal yönetici hesabı yerel hesap ise CMD'ye şifresiz girilebiliyor fakat Microsoft Hesabı ise CMD'ye girerken onun şifresini istiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı