Microsoft hesabı vs yerel hesap

Microsoft ekosistemine dahilsen, Edge kullanıyor ve yardımcı uygulamalarını kolaylık için kullanıyorsan Microsoft hesabı.
Ben ne store'a girerim, ne Edge ile senkronizasyon seviyorum, ne de posta gibi yardımcı hesapları kullanıyorum dersen çevrimdışı.

Microsoft hesabının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Para ile lisans aldıysanız hesabınıza tanımlanır, yeni PC'ye geçme, format atma gibi olaylarda sadece Microsoft hesabınızı girdiğinizde lisansınız geri gelir, tekrar para vermezsiniz. Microsoft Store'dan indirdiğiniz uygulamalar hesabınıza tanımlanır. Parayla aldıklarınız vb. gitmemiş olur format ve yeni PC'ye geçme gibi durumlarda. Çok daha avantajlı yani. Bir de galiba PIN unutulunca Microsoft hesabıyla kurtarabiliyorduk herhalde. Ben yanlış hatırlıyor da olabilirim fakat bunu.

MS hesabı daha mantıklı. Ama takip edilmek gibi bir bedeli var. Normalde de takip ediliyoruz ama anonim olarak, bu şekilde veriler hesabımız ile ilişkilendiriliyor. Geleceğin metası oluşturuluyor. Gizlilik ve kolaylık arasında seçim yapmak size kalıyor..

Geri
Yukarı