Microsoft hesabım başkalarının elinde

zedanka

Centipat
Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. Konuda gördüğünüz gibi hesabıma giriş yapan kişiler var, örnekleri şu şekilde altta resimde.
Daha önce bunu fark edip hesabımı güvene aldığımı zannetmiştim ama ne yazık ki faydalı olmamış, Discord, Riot, Instagram hesaplarıma da giriş yapılmış ama aynı kişiler mi bir fikrim yok. Valorant hesabımla da hile kullanıp hesabımı yasaklattırdı daha önce bu kişiler. Ticket atıp banı kaldırttım. Sonra e-posta adresimi değiştirdim ama bu resimde gördüğünüz hesabımda yine de çok önemli bir hesabım, bu giriş yapmaların önüne nasıl geçebilirim? Tüm güvenlik özellikleri açık şifremi de değiştiriyorum ama bu olaylar yine olmaya başladı, akıl verirseniz sevinirim arkadaşlar, şimdiden teşekkürler. (not: Daha önce herhangi bir yabancı sitede veya herhangi bir App üzerinden linke tıklama e-posta adresi girme girişiminde bulunmadım)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (26).png
    Ekran Görüntüsü (26).png
    176,7 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Görüntüsü (27).png
    Ekran Görüntüsü (27).png
    182,5 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Görüntüsü (28).png
    Ekran Görüntüsü (28).png
    183,7 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Kankam geçmiş olsun. Tüm uygulamalardaki e-posta adresini yeni bir adrese taşısan olmaz mı?
taşırım taşımasına ama hem auth uygulaması var telefonumda hem kod geliyor numarama birsürü güvenlik argümanı var ona rağmen nasıl girebiliyorlar anlamış değilim üstüne üstlük şifremi nasıl öğreniyorlar 3 günde bir değiştirmeme rağmen ? riot hesabımı falan taşıdım bu arada başka epostaya ama nasıl yapıyorlar anlamadım

taşırım taşımasına ama hem auth uygulaması var telefonumda hem kod geliyor numarama birsürü güvenlik argümanı var ona rağmen nasıl girebiliyorlar anlamış değilim üstüne üstlük şifremi nasıl öğreniyorlar 3 günde bir değiştirmeme rağmen ? riot hesabımı falan taşıdım bu arada başka epostaya ama nasıl yapıyorlar anlamadım
dostum 2 faktorlu dogrulama hicbir ise yaramiyor, ne yaptigini bilen biri kolayca devre disi birakabilir 2fa yi

dostum 2 faktorlu dogrulama hicbir ise yaramiyor, ne yaptigini bilen biri kolayca devre disi birakabilir 2fa yi
bu dediğinin mümkün olduğunu düşünmüyorum çünkü yazdığım gibi tüm herşey açık ve her şifre değiştirmemde tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğine basıp şifreyi değiştiriyorum ki giren tekrar şifre girmeye çalışsın.

dikkat ettiysen başarısız giriş diyor mailin korsanların site ağlarına düşmüş 2FA varsa sıkıntı yok
dediğim gibi 2fa var ama giriş yapıyorlar.

Kankam peki şifreyi böyle imkansıza yakın sembol sayı büyük küçük ne var ne yok olacak şekilde yaptığında da mı buluyorlar?

bu dediğinin mümkün olduğunu düşünmüyorum çünkü yazdığım gibi tüm herşey açık ve her şifre değiştirmemde tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğine basıp şifreyi değiştiriyorum ki giren tekrar şifre girmeye çalışsın.

dediğim gibi 2fa var ama giriş yapıyorlar.
2fa nin guvenlik anlaminda hicbir koruyuculugu yok.

Kankam peki şifreyi böyle imkansıza yakın sembol sayı büyük küçük ne var ne yok olacak şekilde yaptığında da mı buluyorlar?
hayır öyle değil şifrelerim ama sallaması/tahmin edilmesi imkansıza yakın şifreler

2fa nin guvenlik anlaminda hicbir koruyuculugu yok.
peki 2fa bu konuda başarısız diyelim o zaman telefonuma neden kod gelmiyor hesaba giriş yaparken?

hayır öyle değil şifrelerim ama sallaması/tahmin edilmesi imkansıza yakın şifreler

peki 2fa bu konuda başarısız diyelim o zaman telefonuma neden kod gelmiyor hesaba giriş yaparken?
dedigin gibi 2fa basarisiz oldugu icin kod gelmiyor. Karsidaki kisi direkt olarak o id nin oldugu yere baglanip bypass edebilir 2fa yi. Can Deger abimi takip edin biraz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı