Microsoft hesabına bağlı Windows 10 Pro kodu ile Windows 11 Home kurulur mu?

faratt

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba dostlar, birazdan sistemime Windows 11 kurulumu yapacağım ve herhangi bir ürün anahtarım yok fakat Windows 10 koduma baktığımda şunu fark ettim;

1694445884220.png

Böyle bir yazı var. Ben Windows 10 Pro ürün anahtarıyla Windows 11 Home sürümünü kurabilir miyim?

Windows 10 Pro lisansı ile sadece Windows 11 Pro ve Pro N sürümlerini aktif edebilirsiniz bildiğim kadarıyla. Ayrıca Home sürümünü kullanmak istemenizin sebebi nedir ?
İş yapmayacağım genel olarak oyun oynayacağım için Home sürümü kurmak istiyorum. Pro sürümünde gereksiz ram kullandığını okumuştum.

İş yapmayacağım genel olarak oyun oynayacağım için Home sürümü kurmak istiyorum. Pro sürümünde gereksiz ram kullandığını okumuştum.
Pro sürümünde kullanılmayan servisleri ve bileşenleri durdurabilir/kaldırabilirsiniz veya Tiny11 gibi gereksiz servislerin kırpılmış olduğu modifiyeli Windows kullanabilirsiniz, eğer sorununuz ram ve işlemci kullanımı ise.

Tiny11 kullanmak için Orijinal Windows 11 Pro ISO dosyası ve aşağıda verdiğim tiny11 builder'a ihtiyacınız var. Verdiğim linkteki adımları takip ederek tiny11.iso dosyasını oluşturup onun ile Windows 11 kurulumunu yapıp, aktifleştirebilirsiniz.

Tiny11Builder: GitHub - ntdevlabs/tiny11builder: Scripts to build a trimmed-down Windows 11 image.

Geri
Yukarı