"Microsoft hesabına başka birisi erişmiş olabilir" uyarısı geldi

Fatih Aksu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün durduk yere herhangi bir girişimim olmadığı halde bana ait olan maillere erişilmiş olabileceğine dair mesajlar aldım. İlk başta dolandırıcı sandım fakat hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda Microsoft tarafından şifre değiştirmem gerektiği söylendi ve bunu uyguladım. Dolandırıcı olmadığını anladım ve son giriş yapılan yerlere baktığımda tüm maillerime Hollanda üzerinden giriş yapılmaya çalışıldığını gördüm. Bu nasıl mümkün olabilir acaba? Hepsinin şifresi farklı ve 1 seferlik kullandığım mailim için bile mesaj geldi. Dikkate alınır mı? Yoksa bu bir hata olabilir mi? Savcılığa suç duyurusunda bulunmalı mıyım? Tekrardan Google hesaplarıma erişilmeye çalışıldı.

WhatsApp Image 2022-08-17 at 19.00.05.jpeg

WhatsApp Image 2022-08-17 at 19.00.04 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-08-17 at 19.00.04.jpeg

giriş.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
4 farklı mail hesabına aynı anda giriş yapılmaya çalışıldığına göre yüksek ihtimalle kullandığınız cihazların bazılarında casus yazılım olma ihtimali var. İlk önce bunun önlemini alın. Daha sonra tüm hesapların şifresini farklı bir cihaz kullanarak değiştirin. (Mümkünse farklı bir ağ ve cihaz) Daha sonra iki adımlı doğrulamaları açın.

Bütün şifrelerim harddiskte kayıtlıydı. Muhtemelen birisi harddiskimi aldı ve içindeki bilgileri kendine aktardı. Bunu şikayet edebilir miyim acaba bir bilginiz var mı? Casus yazılım olma ihtimali yok çünkü bilgisayarımda girmediğim mailler bile doğrulamaya düştü

Tüm şifrelerinizi değiştirin. Şifrelerinizi saklamak için parola yöneticisi kullanmanızı öneririm.

Bütün şifrelerim harddiskte kayıtlıydı. Muhtemelen birisi harddiskimi aldı ve içindeki bilgileri kendine aktardı. Bunu şikayet edebilir miyim acaba bir bilginiz var mı? Casus yazılım olma ihtimali yok çünkü bilgisayarımda girmediğim mailler bile doğrulamaya düştü
Hard diske fiziksel olarak Hollanda'dan mı erişecekler? (Çeşitli yollarla konumu yanlış gösterebilir.) Onu anlayamadım, ancak hard diskte kayıtlıysa zaten casus yazılım bunları indirebilir. Şikayet edebilir misiniz bilemiyorum maalesef, ancak yine de tedbir amaçlı Kaspersky veya benzeri güvenilir bir anti virüs ile tam tarama yapın.

Hayır yanlış anladınız hocam, parolalarımı taşınabilir harddiskimde barındırıyordum ve yurtta kaldığım zamanlarda pek güvende değildi ondan şüpheleniyorum

Hard diske fiziksel olarak Hollanda'dan mı erişecekler? (Çeşitli yollarla konumu yanlış gösterebilir.) Onu anlayamadım, ancak hard diskte kayıtlıysa zaten casus yazılım bunları indirebilir. Şikayet edebilir misiniz bilemiyorum maalesef, ancak yine de tedbir amaçlı Kaspersky veya benzeri güvenilir bir anti virüs ile tam tarama yapın.
Hayır yanlış anladınız hocam, parolalarımı taşınabilir harddiskimde barındırıyordum ve yurtta kaldığım zamanlarda pek güvende değildi ondan şüpheleniyorum

Tüm şifrelerinizi değiştirin. Şifrelerinizi saklamak için parola yöneticisi kullanmanızı öneririm.
Önerdiğiniz bir parola yöneticisi var mı acaba güvenli olan, sanırım harddiskte saklamak sakıncalı

Yeni konular

Geri
Yukarı