Microsoft hesabına Rusya'dan girilmeye çalışıldi

Thomas Shelby00

Picopat
Daha fazla  
Microsoft hesabınız için tek kullanımlık kod diye mail geldi Gmail'den. Girdim baktım Rusya konumundan biri girmeye çalışmış girememiş. Altta da yazıyor giremediği için güvenlik sorunu teşkil etmez. Nasıl etmez kardeşim? Benim e postayı ülkede bile söylediğimde anlayacak 100 kişi yok sallayıp girmiş olamaz. 2. sorum da eğer bir şekilde girerse yine mail gelir mi Microsoft hesabınıza yeni giriş vs. gibi? Yani 1 kere deneyip bıraktı mı onu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft hesabınız için tek kullanımlık kod diye mail geldi Gmail'den. Girdim baktım Rusya konumundan biri girmeye çalışmış girememiş. Altta da yazıyor giremediği için güvenlik sorunu teşkil etmez. Nasıl etmez kardeşim? Benim e postayı ülkede bile söylediğimde anlayacak 100 kişi yok sallayıp girmiş olamaz. 2. sorum da eğer bir şekilde girerse yine mail gelir mi Microsoft hesabınıza yeni giriş vs. gibi? Yani 1 kere deneyip bıraktı mı onu merak ediyorum.

Mail gene gelir güvenlik için şifrenizi değiştirebilirsiniz benimde gmail hesabıma Ankara'dan girmeye çalışmışlardı kod ile Rusya biraz değişik sallamış olabilir.

Anladığım kadarıyla bilgisayarınıza virüs girdiğini düşünüyorsunuz.

Bu tarz durumlarda Gmail hesabınızın hangi cihazlarda kayıtlı olduğu ve virüsün hangi cihazda olabileceği potansiyeli önemli. Mesela sen bilgisayarına format atarsın ama virüs telefonunda olduğu için bir şey değişmez gibi muhtemel keylogger yemişsinizdir ve karşıdaki kişi öğrendiği belli başlı bilgiler ile Microsoft hesabınıza girmeye çalışmıştır.

Öncelikle Gmail hesabınıza bağlı şüpheli bir cihaz var mı ona bakın. Varsa erişimini engelleyin.
Ve şifrenizi değiştirin

Sonrasında yapabileceğiniz birçok şey var;

Format atmak (bana en mantıklısı olarak geliyor ama yedeklenecek dosyalar olduğu için zor bir işlem olabilir özellikle bilgisayarınızda keylogger var ise)

Eğer bilgisayarınızda virüs var ise telefonunuzdan bilgisayarınızda olan bütün hesapların şifrelerini değiştirebilirsiniz ve bilgisayarınızda derin bir virüs taraması yapabilirsiniz

Hesapların hepsine kısa bir süreliğine başka bir cihazdan 2 aşamalı doğrulama girişi yapıp bilgisayarınızdan bütün hesapları kaldırıp virüs taraması yapabilirsiniz

Bana göre en temizi format atmaktır.

Ayrıca bu tarz işler yavana atılmaz, önemlidir sonuna kadar kontrol edilmelidir.

Ayrıca sorduğunuz soruya da yanıt vereyim her başarısız girişinde mail gelir ama sizin gibi normal bir şekilde giriş yapar ise mail gelmeyecektir özellikle Microsoft hesabınızda 2 aşamalı doğrulama veya Gmail doğrulaması var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı