Microsoft hesap ekibi güvenlik uyarısı sahte mi?

<[email protected]> (bana gönderilen postanın mail adresi)​

Sanırım aynı görünüyor ve 0850 540 0609 numaralı telefondan da bir mesaj geldi forumda tarattım Microsoft'un resmi numarası olduğu söyleniyor gelen SMS'in temsili resmi ekte, ayrıca hesabıma giriş yapsalar telefonuma doğrulama bildirimi geliyor ve ben tıklamadan açılmıyor hesap şu an kafam çok karıştı eğer bu gerçekse ne yapmalıyım? Şifremi değiştirdim 2 aşamalı doğrulama var. (Yazım hatası yüzünden ban yediğim için şimdi cevap verebiliyorum kusura bakmayın)

1712281520708.png

Dosya Ekleri

• 1712281881693.png
    1712281881693.png
    176,7 KB · Görüntüleme: 16
Oturum girişlerinde hiçbir cihazın görünmemesi ve iki farklı kullanıcı adı ile mail gelmesi yeterli bir durum. İki farklı kullanıcı isminden gelmesinin nedenini direk söyleyeyim birinci isim Microsoft hesap ekibi diğeri Microsoft hesabı ekibi. Böyle bir şey olabilir mi sizce? Biraz mantıklı düşünün.

Doğrusunu da bırakayım şuraya.
Üstteki mail adresi ile senin attığın aynı ama.

Aynı ikisi de. Bende de böyle yazıyor. Ha arkadaşın Google email hesabına bağladığı bir hesap yoksa bilemem.

Bu da bana gelen.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-05-03-15-51-971_com.google.android.gm-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-05-03-15-51-971_com.google.android.gm-edit.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2024-04-05 051149.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-05 051149.png
    55,3 KB · Görüntüleme: 15
Aynı ikisi de. Bende de böyle yazıyor. Ha arkadaşın Google email hesabına bağladığı bir hesap yoksa bilemem.
Evet gönderici adresleri aynı görünüyor fakat google'nin sunduğu tüm güvenlik hizmetleri açık durumda üstte belirttiğim gibi hesaba girmeye çalışssalar telefonun ana ekranına kocaman bildirim düşüyor.

Evet gönderici adresleri aynı görünüyor fakat Google'nin sunduğu tüm güvenlik hizmetleri açık durumda üstte belirttiğim gibi hesaba girmeye çalışssalar telefonun ana ekranına kocaman bildirim düşüyor.

Tüm güvenlik önlemleri açık ve şifremi değiştirdim bu durumda ne yapmalıyım gelen maile tıklayınca Microsoft login.live.co* diye bir siteye yönlendiriyor fakat hayatımda Microsoft'a girmemişimdir bu konu benim mail adresimle mi yoksa olmayan Microsoft hesabımla mı ilgili acaba?

Merhaba. Ekte belirttiğim gibi 2 tane mail aldım. Sahte mi gerçek mi anlayamadım. Hesap hareketlerinde herhangi bir oturum açma görünmüyor. 2 aşama vesaire açık ve şifremi değiştirdim. Ayrıca gelen iki mailin gönderici adı farklı. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 2159428
Gelen 2 mailde doğru Microsoft tarafından gelen mailler, problem yok. "Microsoft hesabı" ve "Microsoft hesap" farklı mail akışlarında farklı Türkçe çeviri içerdiği için meydana gelmiş. Bu tip ufak çeviri farklılıkları her zaman meydana gelebiliyor.

Şu linke giderek son oturum açmaya çalışılan aktiviteleri görebilirsiniz. Örneğin benim hesabıma oldukça farklı yerlerden saldırılar mevcut ama Microsoft hepsini başarıyla engellemiş.

1712284253578.png

bu konu benim mail adresimle mi yoksa olmayan Microsoft hesabımla mı ilgili acaba?
Mailler içerisinde yer alan mail adresinde sizin Gmail adresiniz mi yazıyor? Eğer yazıyorsa Gmail hesabınıza bağlı Microsoft hesabı açmış olabilirsiniz (Xbox uygulaması ile vs kullanmak için).

Örneğin benim Google hesabım, Microsoft e-posta adresim üzerinden çalışıyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı