Microsoft Java hesabımdaki Minecraft'ı sildi

oliber

Kilopat
Daha fazla  
Selam. 2014 yılında minecraft.net'ten satın aldığım hesabımı an itibari ile Microsoft'a kaptırdım :D bilgisayarıma minecraft.net'ten indirdiğim Minecraft Launcher'ını indirirken sürekli "Microsoft'tan bu uygulamayı satın almanız gerek" uyarısını gördüm. "satın almanız gerek" uyarısını görünce ister istemez bana ayrıyeten Microsoft sürümünü satın aldırtacak sandım ve 2-3 kere daha silip oyunu yeniden kurunca bu hatayı aldım. minecraft.net üzerinden hesabıma baktığımda hesabımın artık Microsoft'a taşınması gerektiğini ama yine de Java versiyonuna erişebileceğime dair bir metinle karşılaştım. "madem oynamak için bu işlemin yapılması gerekiyor, e yapayım." dedim. Ne de olsa Java hesabına yine de giriş yapabilecektim. Hesabımı taşıdım, maili falan yazdım cart curt. Ve oyunu indirdim. Yine aynı hatayı aldım. Bu sefer Launcher beni Microsoft Store'a yönlendirdi ve oyunu oradan indirdim. Java hesabıma giriş yapmak istediğimde hesabımın artık Java ile çalışmadığını, yalnızca Microsoft hesabı ile giriş yapacağımı söyleyen bir uyarı geldi. Microsoft hesabım ile giriş yaptım ve bir de ne göreyim, hesabımdan Java versiyonu tamamen silinmiş ve Java versiyonunu oynamam için bir 24 euro daha vermem gerektiğini söyleyen bir uyarı daha aldım. İnanamıyorum, gerçekten organize dolandırıcılık gibi bir şey yaşadım :D bu arada Minecraft'ın Windows versiyonunu hiç sevmem. 24 Euro'da vermek istemiyorum malum 24 euro olmuş 400TL zamanında 60TL'ye aldım ben bu oyunu. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Aranızda beni haklı bulan da olur haksız bulan da olur sonuçta kendi ellerimle onay verdiğim şeyler bunlar. Ama dediğim gibi minecraft.net'te hesabı Microsoft'a aktarma konusundaki paragrafın sonunda "Java Edition ortadan kalkmıyor." cümlesi beni tamamen şaşırttı. Destek ile iletişime geç diyen arkadaşlar da olacaktır. Bir manası yok büyük ihtimal "kullanıcı hatası kendiniz yapmışsınız." diyerek beni yüzüstü bıracaklar.

Velhasıl, eğer size de böyle bir uyarı gelirse kesinlikle yapmanızı tavsiye etmiyorum. Java Edition'a bir şekilde erişmenin yolunu bulun. Bu da benim kötü deneyimimdi. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de hesabımı Microsoft hesabına geçirdim fakat senin yaşadığın gibi bir sorun yaşamadım, her zaman oynadığım gibi oyuna devam edebiliyorum. İlginç.

Ben de hesabımı Microsoft hesabına geçirdim fakat senin yaşadığın gibi bir sorun yaşamadım, her zaman oynadığım gibi oyuna devam edebiliyorum. İlginç.
Hocam ne yaptığınızı gram anlamadım. Uyarıya uyup değiştirince bir şey olmuyor oynuyorsunuz yine.
Hayır arkadaşlar şu an Java edisyonuna erişemiyorum. Yalnızca deneme sürümüne erişebiliyorum. Oyunu tamamen oynamam için satın almam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    835,1 KB · Görüntüleme: 67
Destek ile iletişime geç diyen arkadaşlar da olacaktır. Bir manası yok büyük ihtimal "kullanıcı hatası kendiniz yapmışsınız." diyerek beni yüzüstü bıracaklar.

Hocam siz yine de deneyin. Bu sorunu çözmeleri gerek.

Hocam siz yine de deneyin. Bu sorunu çözmeleri gerek.
Hocam yine de bir mail attım. Ama dediğim gibi ilgileneceklerini sanmıyorum çünkü karşıma çıkan her şeye kendi rızamla onay verdim. Zaten oyuna erişim sağlayabilmem için onay vermem gerekiyordu. Yoksa Store sürekli baskı yapıyordu "Uygulamayı satın almanız gerek" diyerek.

Hocam yine de bir mail attım. Ama dediğim gibi ilgileneceklerini sanmıyorum çünkü karşıma çıkan her şeye kendi rızamla onay verdim. Zaten oyuna erişim sağlayabilmem için onay vermem gerekiyordu. Yoksa Store sürekli baskı yapıyordu "Uygulamayı satın almanız gerek" diyerek.
Kendi rızamla onay verdim gibi bir şey olacağını sanmıyorum. Oyunu oynamak için geçirmek zorundaydınız zaten. Oyunun mailinize gelen faturasını, kullandığınız kredi kartını falan isterlerse verirseniz belki kurtarılabilir.

Kendi rızamla onay verdim gibi bir şey olacağını sanmıyorum. Oyunu oynamak için geçirmek zorundaydınız zaten. Oyunun mailinize gelen faturasını, kullandığınız kredi kartını falan isterlerse verirseniz belki kurtarılabilir.
2014 yılında aldım oyunu. Mailini değiştirdim oyunun o zamandan bu zamana. Faturasını vs. bulmam imkansız gibi bir şey hocam. Ama yine de peşini bırakmak istemiyorum 10 yıldır çok severek oynadığım bir oyunun, sistem hatasına gitmesine izin veremem.

Güncelleme: Minecraft'ın kendi sitesinde hesabını Microsoft'a geçirdiğiniz takdirde Java versiyonuna olan erişimin kısıtlanıp kısıtlanmayacağı hakkında şöyle bir metin buldum:

"We’re only moving Mojang accounts to Microsoft accounts, which gives you access to new security features. Minecraft: Java Edition will stay exactly the same, and we’ll continue to update and support it in the future."

Yani tamamen hatalı oldukları bile bu mesajdan kanıtlanıyor. Diyecek bir şey yok. Oturup bekleyeceğiz. Umarım yüzüstü bırakmazlar.

Güncelleme: Yine resmi sitede yazan bir metin: :D

"If you use a Mojang account, you will need to migrate to a Microsoft account to continue playing Minecraft: Java Edition."
Heyo! Sorun çözüldü arkadaşlar. Teşekkürler herkese.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı