İnceleme Microsoft Mobile Mouse incelemem ve Huawei Bluetooth Mouse karşılaştırması

Merhabalar,

Ofis laptopu haricinde birde iş harici daha az kullandığım laptopum mevcut. Ofis laptopunda Huawei bluetooth mouse'unu severek 2 yıldır kullandığımdan dolayı benzer bir ürün arayışına girdim ve Microsoft Mobile Mouse ürününü 3 gün önce satın aldım. Hem mouse hem de Huawei ile karşılaştıracağım.

Öncelikle ekleyeceğim fotoğraflarda ufak usb de çıkmış dongle gibi duruyor, iki ürünle de alakası yok ikisi de bluetooth bağlantısına sahip bunu belirteyim (Aralara yüklemeye çalıştım fotoğrafları da ne yazık ki başaramadım).

Kutusu, rengi, malzeme hissi güzel, 1. fotoğraftaki gibi geliyor.
Boyutu da ideal. 2. fotoğrafta ekstra Steel series Prime mouse ile çektim ortalama fikir vermesi açısından.
İnternet araştırmalarım ve yorumlara göre Huawei mouse dan çok daha iyi olduğu yönündeydi ama benim görüşüm tam tersi. Huawei mouse çok çok daha iyi ve kullanışlı. Nedenlerine gelince (ki burayı karşılaştırma harici ürünün eksileri gibi düşünebilirsiniz);
  • Tutuş hissi çok düşük, 4. fotoğrafta görebileceğiniz üzere Huawei de ufak bi bombe var ve bu avuca bir şekilde temas edip kullanımı arttırıyor. Microsoft tarafında ise boşluk var ve rahatsız edici.
  • 3. fotoğrafta alt kısımları ekledim. Sadece 1 tane tuş var. Bu tuşa 3 saniye basınca bluetooth eşleşmesi için tarama başlıyor. Internet üzerinde 6-7 sn diyor ama ben tek tık olarak deneyimledim on/off gibi çalışıyor. Tuşa basmak inanılmaz zor, hiç pratik değil tuş çok içeride. Ve içindeki tuş sağa sola oynuyor. Fotoğraf çekmeyi unuttum da bi bakıyorsunuz tuş sağa yapışmış bi bakıyorsunuz sola. Ve en büyük eksisi oto on/off yok. Eğer kapatmazsanız çantanızda sürekli mavi mavi yanıyor. İllaki kullanımdan önce ve sonra o tuşa basılacak.

Bunların haricinde eksi bir yönden bahsedemem. Artılar ise; Huawei'ye göre Microsoft çok daha rahat hareket ediyor. Windows bağlantısı çok basit, zaten otomatik tanıyor ve tek tuş bağlana basıyorsunuz. Scroll kısımları ikisinde de hemen hemen aynı. Huawei de düz ve çapraz desenli, Microsoft'unki yatay düz desenli (5. fotoğrafta görebilirsiniz), fakat hissiyatları ikisinde de güzel ve uzun ömürlü hissettiriyor.

Gaming değil bir şey değil bu konuyu niye açtın diye soracak olursanız; Eğer bu ürünü almadan önce buna benzer bir incelemeye denk gelseydim Microsoft Mobile Mouse tercih etmezdim. O yüzden burada bulunsun belki birine lazım olur.

Saygılar.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    160,8 KB · Görüntüleme: 46
  • 2.jpg
    2.jpg
    215,9 KB · Görüntüleme: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    217,3 KB · Görüntüleme: 47
  • 4.jpg