Microsoft, NT çekirdeği konusunda bir devrim yapmalı mı?

Bence 7.0 gelmeli, çünkü normal bir çekirdek bile bu kadar uzun süre kullanılamaz ki Vista Server 2003 çekirdeği üzerine geliştirildi.
Windows 11'in tam sürümü çıkınca Microsoft'a dava açacaklar bakın yazın kenara. Planlı eskitme nedeniyle. Başka sebepler de eklenebilir. Misalen TPM 2.0 ve Secure Boot olayını zorunlu kılması çok saçma. Adam resmen yeni donanım aldırtmak istiyor.

TPM 2.0'dan dolayı dava açılamaz, adam benim işletim sistemim güvenli olsun istiyorum derse hiç kimse bir şey diyemez. Secure Boot ne işe yarıyor tam olarak bilmediğim için yorum yapamayacağım. Ama Windows 11 yüzünden Microsoft'a çok büyük ihtimalle dava açılacak Teams'i ekleyip haksız rekabet yapıyor diye.

Windows Longhorn tekrarı.

Bu çekirdek ne oluyor tam olarak?

Sistemin temeli ve Windows şu an Vista'dan kalma bir temeli kullanıyor.

1625726175962.png

1625726218875.png

1625726225301.png

1625726410921.png

Merhabalar,

Açıkçası bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Ms NT 5 ve hattası Vista ile birlikte 6'nın ekmeğini yedikçe yiyor. Sizce güncel ekosistemi de göz önünde bulundurarak bir devrim niteliğinde yenilik için erken bir dönemde miyiz yoksa buna ihtiyacımız var mı?
Not: Halihazırda NT 10.0 üzerinde Windows 11'in 2 senedir geliştirildiğini farz edersek bu devrimin Windows 11 ile gelemeyeceğini düşünüyorum.
NT 10.0 diye bişey yok NT 6.4ün yandan yemişi o

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı