Microsoft ODBC Desteği

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Katılım
12 Haziran 2011
Mesajlar
14.712
Beğeniler
6.507
Yer
Nebuchadnezzar
30 Ağustos'ta gerçekleştirdiğimiz duyuru ile de-facto endüstri standardı olan ODBC stratejimizi açıkladık. ODBC desteğimiz ile buluta giden yolda müşteri ve iş ortaklarımıza bir kere daha birlikte işlerlik (interoperability) ilkesine yaklaşımımızı ortaya koyduk. Bu doğrultuda SQL Azure hali hazırda ODBC desteklemekteydi.


İş ortaklarımız ve müşterilerimizle sürdürdüğümüz iletişim, pazarda OLE DB teknolojisinden ODBC'ye doğru bir kayış olduğunu ortaya koymuştu. Bu stratejik kararımız C/C++ uygulama geliştiriciler için de belirgin bir yol haritasını ortaya çıkardı : Tek bir API'ye odaklanabilecekler.
Microsoft SQL Server'in bir sonraki sürümü (kod adı Denali), OLE DB'yi destekleyen son sürüm olacak. SQL Server - kod adı - Denali'nin ortaya çıkışının ardından OLE DB desteği bütün iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin rahat ve sağlıklı bir biçimde ODBC'ye geçmelerine izin verecek şekilde planlanacak. Bu detayları ise SQL Server -kod adı- Denali sürümü piyasaya çıktığında paylaşacağız. Bu noktada, gelecek projeleriniz için ODBC konumlandırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ürün Destek Yaşam Döngüsü hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Detaylı teknik kaynaklar için tıklayın.
 
Yukarı