Microsoft Office'e alternatif ücretsiz: Softmaker FreeOffice

Enes Coşkun

Femtopat
Yer
kayseri
Daha fazla  
Yazım Microsoft Office'i pahalı bulup en iyi ücretsiz alternatif program arayanlar için. Daha önce Microsoft Office'e alternatif birçok program kullandım ama kullandığım tüm programlar çok karmaşıktı ve yazı yazmaya başladıktan sonra sık sık çökme raporlar alıyordum. Günümün yarısı belge kurtarmakla geçiyordu. Ama 2 hafta önce bir programla tanıştım. Çok hoşuma gitti. Sistemi kötü olanlar için harika. Hem hafif hem kullanışlı ve 2021'e ayak uyduran bir tasarımı var. (Özellikle şu dikkatimi çekti: Açılışı diğer Office programlarına göre daha hızlı. Microsoft Office'deki gibi Excel açılıyor yazısı gelmiyor. Direkt açılıyor.)

Softmaker FreeOffice

Web sitesine girerek ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Basit kurulumdan sonra sizin olacak.

İçerisinde 3 adet program var, bunlar;

1) Softmaker FreeOffice Planmaker (Microsoft Excel)

Tasarımı çok kullanışlı, basit bir arayüze sahip, tıpkı Microsoft Excel gibi harika bir program.

Ekran Alıntısı.JPG

2) Softmaker FreeOffice Textmaker (Microsoft Word)
En sık kullandığım programdır. Özellikle LibreOffice'deki gibi yazı kaymaları çeşitli hataları olup canınızı sıkmıyor. Donmadan çökmeden kullanabiliyorsunuz.
Yazdığınız dosyayı doğrudan PDF olarak kaydedebiliyorsunuz.

fllyd.JPG

3) Softmaker FreeOffice Presentations (Microsoft PowerPoint)
Aynı Microsoft PowerPoint gibi. Şablonlarını beğendim. Artısı var eksiği yok gayet başarılı bir program.

fdlry.JPG

Ben gayet başarılı buldum sizin düşünceleriniz nedir?

Dosya Ekleri

• freeoffice_en.png
    freeoffice_en.png
    529,2 KB · Görüntüleme: 60
  • compatible.png
    compatible.png
    71,6 KB · Görüntüleme: 31
  • sfo_ui_new_en.png
    sfo_ui_new_en.png
    58,7 KB · Görüntüleme: 67
  • touch_mode_off_en.png
    touch_mode_off_en.png
    81,4 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gayet güzel ama alışkanlıktan dolayı MSOffice'yi tercih ederim.

LibreOffice daha iyi bence.

LibreOffice, Microsoft Belge türlerinden çok Open Document Format için optimize edildi. Microsoft Office belge türleri desteklense de, özellikle Calc ve Writer'da özel olan özelliklerin birçoğu çalışmıyor. Mesela Writer'da, resimli sayfa kenarlıkları, hazır şablonlar, yerleştirilen resimlerin konumu düzgün çalışmıyor gördüğüm kadarıyla. Bir de bu yeni Ofis uygulaması, FOSS ile yeni tanışan deneyimsiz kullanıcılar için ideal olabilir.

LibreOffice daha iyi bence.

Ben LibreOffice'de 2 kelime yazsam çökme raporuyla karşılaşıyordum. Belge kutarmak zamanımı alıyordu. Sisteminiz iyiyse LibreOffice'de güzel bir program.
Bence gayet güzel ama alışkanlıktan dolayı Msoffice'yi tercih ederim.

Msoffice ücretsiz olsa herkes onu kullanırdı malesef günümüzde birçok uygulama ücretli. Ama verdiğiniz paraya değiyor.

Son düzenleme:
Yazım Microsoft Office'i pahalı bulup en iyi ücretsiz alternatif program arayanlar için. Daha önce Microsoft Office'e alternatif birçok program kullandım ama kullandığım tüm programlar çok karmaşıktı ve yazı yazmaya başladıktan sonra sık sık çökme raporlar alıyordum. Günümün yarısı belge kurtarmakla geçiyordu. Ama 2 hafta önce bir programla tanıştım. Çok hoşuma gitti. Sistemi kötü olanlar için harika. Hem hafif hem kullanışlı ve 2021'e ayak uyduran bir tasarımı var. (özellikle şu dikkatimi çekti: Açılışı diğer Office programlarına göre daha hızlı. Microsoft Office'deki gibi Excel açılıyor yazısı gelmiyor. Direkt açılıyor.)

Softmaker FreeOffice

Web sitesine girerek ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Basit kurulumdan sonra sizin olacak.

içerisinde 3 adet program var, bunlar;

1) softmaker freeoffice planmaker (Microsoft Excel)

Tasarımı çok kullanışlı, basit bir arayüze sahip, tıpkı Microsoft Excel gibi harika bir program.

Eki Görüntüle 1012236

2) softmaker freeoffice textmaker (Microsoft Word)
En sık kullandığım programdır. Özellikle LibreOffice'deki gibi yazı kaymaları çeşitli hataları olup canınızı sıkmıyor. Donmadan çökmeden kullanabiliyorsunuz.
Yazdığınız dosyayı doğrudan PDF olarak kaydedebiliyorsunuz.

Eki Görüntüle 1012250

3) softmaker freeoffice presentations (Microsoft PowerPoint)
Aynı Microsoft PowerPoint gibi. Şablonlarını beğendim. Artısı var eksiği yok gayet başarılı bir program.

Eki Görüntüle 1012267

Ben gayet başarılı buldum sizin düşünceleriniz nedir?

Ne yazık ki en sonunda ürün anahtarı istiyor. Onun dışında iyi ancak işin sonunda para vermek gerek. 👎

Geri
Yukarı