Microsoft SQL Server Server Bağlantı Sorunu

inthehood

Decapat
Daha fazla  
2 gündür SQL Serverre merak saldım ve öğrenmek istedim ama bu hatayı alıyorum ve servere bağlanımıyorum.
Pek fazla bir bilgim yok.
Server2016_GelceginYazarları_SQL - VMware Workstation 15 Player (Non-commercial use only) 26.0...png

SQL Server icin verdigin isim agda bulunamadi ya da SQL Server ag baglantilarini kabul edecek sekilde yapilandirilmamis diyor. SQL kurdugun makinenin adinin Windows kurulurken verilen varsayilan ad olup olmadigina bak. Orada tire falan kullaniliyor. Genelde yapilan hata bu. Oncelikle onu duzelt. Sonra o bilgisayara agdan erisim oldugundan emin ol.

SQL Server icin verdigin isim agda bulunamadi ya da SQL Server ag baglantilarini kabul edecek sekilde yapilandirilmamis diyor. SQL kurdugun makinenin adinin Windows kurulurken verilen varsayilan ad olup olmadigina bak. Orada tire falan kullaniliyor. Genelde yapilan hata bu. Oncelikle onu duzelt. Sonra o bilgisayara agdan erisim oldugundan emin ol.
Teşekkür ederim sorun çözüldü.

Server Name kısmının sağında bir aşşağı butonu bulunmakta basarak "Browse For More" seçeneğini seçer ve "Database Engine" kısmından kendi bilgisayarınızı seçerseniz sıkıntı çözülebilir
asda.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı