Microsoft Store 0x803FB005 hatası

Yusuf64

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1613577814364.png

Merhabalar ben Microsoft Store'den AudioWizard yüklerken bu hatayı alıyorum (0x803FB005)
*Eskiden kullanıcılar>yusuf>appdata>local kısmında dosya oluşturup iniyordu ve ben dosyanın adını unuttum lütfen yardım eder misiniz?

Komut istemini yönetici olarak çalıştırın ve bu kodları tek tek girin:
Kod:
NET STOP WUAUSERV
NET STOP CRYPTSVC
NET STOP BITS
NET STOP MSISERVER
REN C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION SOFTWAREDISTRIBUTION.OLD
REN C:\WINDOWS\SYSTEM32\CATROOT2 CATROOT2.OLD
NET START WUAUSERV
NET START CRYPTSVC
NET START BITS
NET START MSISERVER

Kaynak:

İnternette yazan istisnasız her çözümü denesem de düzelmemişti bu sorun. Sonra duraklattığım Windows Update'i devam ettirdim ve sorun çözüldü. İlerde duraklatınca yine olmuştu.

Yani eğer güncellemeler duraklatılmış ise, ilk iş olarak onu açın derim. Bazen her şeyi deneseniz de, başta duraklatmayı değiştirmediğiniz için ilerleme göremiyorsunuz. Önce onu düzeltin, sonra diğer adımları deneyin.
Güncelleme:

Yine bu sorunu yaşadım ama Windows Update'i devam ettirmeme ve sonrasında internetteki her adımı uygulamama rağmen çözülmedi. Ben de son çare olarak

1-şu linkte yazan adımlarla yerel bir Windows 10 hesabı oluşturdum
2- o hesaba girip Microsoft Store'dan istediğim uygulamayı(Realtek Audio Control) indirdim.
3- inen uygulamanın başlat menüsündeki kısayolunu sürükle-bırak yöntemi ile C:\Kullanıcılar\Ortak\Belgeler yoluna kopyaladım.
4- asıl Windows hesabımı yeniden açıp, söz konusu kısayolu ortak belgeler konumundan alıp masaüstüme attım. Biraz önce oluşturduğum yerel Windows 10 hesabını da sildim.

4 saatlik uğraşın sonunda istediğim uygulamayı kullanabilir oldum. Umarım birileri de bunu görür de yararlanır diye buraya da yazıyorum.

Son düzenleme:
ASUS vivabook X515jf serisi notebook ıcepower AudioWizard hata kodu 0x803FB005 yüklemeye çalışırken aldığım hata kodudur yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    115,5 KB · Görüntüleme: 44

Yeni konular

Geri
Yukarı