Çözüldü Microsoft Store nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onlinee

Picopat
Daha fazla  
Bu mağaza nereden güncellenir? Şu anki görünümü resimdeki gibi eski. Ayarlarda vs. bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ek Açıklama 2022-03-04 234500.png

Çözüm
Merhabalar, bahsettiğim şey uygulama güncellemeleri değil de direkt Store'un güncellemesiydi.
Store da bir uygulama olarak gözüküyor. Bu sebeple Microsoft Store kendi içerisinden güncelleniyor. Ayrıca bulduysanız çözümü bizlerle paylaşınız.
Sizce Windows 10'un mu yoksa Windows 11'in mi RAM kullanımı daha fazla?
Boşta Windows 11 4 GB RAM kullanım değerleridir. Arkaplan hizmetleri ve arkaplanda çalışan diğer uygulamalar gibi etkenler kullanıma ciddi oranda etki edebilir.
1646428044580.png

Store da bir uygulama olarak gözüküyor. Bu sebeple Microsoft Store kendi içerisinden güncelleniyor. Ayrıca bulduysanız çözümü bizlerle paylaşınız.
Aaa evet, aslında aklıma gelmişti ama görmemiştim. Şimdi tekrar bakınca görebildim. Hepinize çok teşekkür ederim hocalarım. Allah razı olsun. Hayırlı geceler.

Bu arada sadece Chrome açıkken olan kullanım :(
Ek Açıklama 2022-03-05 001148.png
Ve Microsoft Store ve Chrome açıkken 90'ı gördüm. Demek ki ram takviyesi yapmadan Win11'e güncellenmemeli.

Aaa evet, aslında aklıma gelmişti ama görmemiştim. Şimdi tekrar bakınca görebildim. Hepinize çok teşekkür ederim hocalarım. Allah razı olsun. Hayırlı geceler.
Eğer sorununuzu çözebildiysem/çözebildiysek çözen mesajı çözüm olarak raporlayınız.

Eğer sorununuzu çözebildiysem/çözebildiysek çözen mesajı çözüm olarak raporlayınız.
Siz demeden hallettim bile.
Attığınız fotoğrafta görünen, kullanılan Ram yuvaları bölümünün doğruluğu kesin midir? Benimkinde 1\2 kullanılıyor yazıyor. Ona göre almayı düşüneceğim.

Attığınız fotoğrafta görünen, kullanılan RAM yuvaları bölümünün doğruluğu kesin midir? Benimkinde 1/2 kullanılıyor yazıyor. Ona göre almayı düşüneceğim.
Benim anakart problemli sanırım biraz. BIOS güncellemesi yapana kadar DDR2 RAM'lerim 20 bin MHz civarı görünüyordu. Bazen bu tür sorunlar olabiliyor ve o bilgiler doğru olmayabiliyor. Her türlü cihazin içini açıp bakmanız en iyi yöntem olur. Ayrıca sizdeki RAM kullanımı anormal, o kadar kullanmaması lazım. Yeni konu açıp destek isteyebilirsiniz merak ettiğiniz sorunlar ile ilgili. Bu konu üzerinde farklı konulara destek sağlayamayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı