Çözüldü Microsoft Store nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onlinee

Picopat
Daha fazla  
Bu mağaza nereden güncellenir? Şu anki görünümü resimdeki gibi eski. Ayarlarda vs. bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ek Açıklama 2022-03-04 234500.png

Çözüm
Merhabalar, bahsettiğim şey uygulama güncellemeleri değil de direkt Store'un güncellemesiydi.
Store da bir uygulama olarak gözüküyor. Bu sebeple Microsoft Store kendi içerisinden güncelleniyor. Ayrıca bulduysanız çözümü bizlerle paylaşınız.
Yukarıda indirme simgesi mevcut. 39 bekleyen indirmeniz mevcutmuş. Sağ üst köşeye bakarsanız aramanın yanında görebilirsiniz.

Windows Update ile güncelleniyor olması lazım. Olmadı Insider ile yeni versiyonlara geçilebilir.
Anladım. aslında Windows Update bölümünde isteğe bağlı güncelleştirme yeri var ama laptop 4 GB RAM, şuan bile boşta 70'lere vs. geliyor. İyice yükselmesin diye güncelleme yapmamıştım. Ondan olabilir.

@WAHRETTE @403052 Merhabalar, bahsettiğim şey uygulama güncellemeleri değil de, direkt store'ın güncellemesiydi. Sanırım nedeni buldum. Hepinize teşekkürler.

@SIRINDOSCARF Sizce Win10'un mu yoksa Win11'in mi RAM kullanımı daha fazla? Ona göre güncellemeyi düşüneceğim. Boştayken bile 60-80 arasında olması beni düşündürüyor. Öneriniz neler?

Merhabalar, bahsettiğim şey uygulama güncellemeleri değil de direkt Store'un güncellemesiydi.
Store da bir uygulama olarak gözüküyor. Bu sebeple Microsoft Store kendi içerisinden güncelleniyor. Ayrıca bulduysanız çözümü bizlerle paylaşınız.

Çözüm
Anladım. Aslında Windows Update bölümünde isteğe bağlı güncelleştirme yeri var ama laptop 4 GB RAM, şu an bile boşta 70'lere vs. geliyor. İyice yükselmesin diye güncelleme yapmamıştım. Ondan olabilir.

@WAHRETTE @403052 merhabalar, bahsettiğim şey uygulama güncellemeleri değil de, direkt Store'ın güncellemesiydi. Sanırım nedeni buldum. Hepinize teşekkürler.

@SIRINDOSCARF sizce Windows 10'un mu yoksa Windows 11'in mi RAM kullanımı daha fazla? Ona göre güncellemeyi düşüneceğim. Boştayken bile 60-80 arasında olması beni düşündürüyor. Öneriniz neler?

Windows 10 kal bence 4 GB ile bir şey yapamazsın.

Birkaç kez Store'a girdiğinizde arka planda kendini güncellemeye başlıyor, sonra bir bakmışsınız Store penceresi çat diye kapanmış ve otomatik olarak, güncellenmiş haliyle yeniden açılmış. :D

Manuel güncellemek için bir ayarı yok sanırsam.

Windows güncellemesiyle alakalı gibi gözüküyor. Biraz daha bakayım, bulursam paylaşacağım.
Birkaç kez Store'a girdiğinizde arka planda kendini güncellemeye başlıyor, sonra bir bakmışsınız Store penceresi çat diye kapanmış ve otomatik olarak, güncellenmiş haliyle yeniden açılmış. :D

Manuel güncellemek için bir ayarı yok sanırsam.
Daha fark etmedi o zaman benimki😀. Birkaç denemeden sonra bulursam çözümü yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı