Çözüldü Microsoft Store oyun exe "bu dosyayı açma izniniz yok" hatası

• Konuyu başlatan Kowi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kowi

Hectopat
Acer Nitro monitör satın aldım. Monitörü kurup uygulamasını indirdim, uygulamasından GameView Sync ayarını açmaya çalışıyorum. Benden oyunun exesinin nerede olduğunu bulamamı istiyor. Oyunun exesini seçiyorum böyle bir hata veriyor, nasıl düzeltebilirim?

1611578238121.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biraz araştırdım. Maalesef Microsoft üzerinden indirdiğin oyunların dosyalarına erişemezsin.
Uygulamayı Microsoft store’dan indirdiyseniz silip tekrar indirin, yine aynısı olur ise internetten indirin. Microsoft Store dan indirdiğin uygulamalar C: diskinde kısıtlı bir bölgeye kaydediliyor

Artı -2 Eksi
Uygulamayı Microsoft store’dan indirdiyseniz silip tekrar indirin, yine aynısı olur ise internetten indirin. Microsoft Store dan indirdiğin uygulamalar C: diskinde kısıtlı bir bölgeye kaydediliyor
Belki uygulama sadece Microsoft Store'da var. Sizin dediğiniz bir çözüm yolu değil.
Demin başka hata mı veriyordu? Konuyu açtığınızda aldığınız hata, "Bu dosyayı açma izniniz yok. İzin almak için dosyanın sahibine veya yöneticiye başvurun" hatası değil miydi?

Belki uygulama sadece Microsoft Store'da var. Sizin dediğiniz bir çözüm yolu değil.

Demin başka hata mı veriyordu? Konuyu açtığınızda aldığınız hata, "Bu dosyayı açma izniniz yok. İzin almak için dosyanın sahibine veya yöneticiye başvurun" hatası değil miydi?

Dediğinizi yaptıktan sonra bunu dedi

Antivirüs kullanıyorsan bunu açmak için devre dışı bırakıp dene.
Ayriyeten,
  1. Açmak istediğiniz dosyaya gidin ve sağ tuş tıklayın. Ardından çıkan menüden Özellikler kısmına giriş yapın.
  2. Güvenlik kısmına gidin, Grup veya kullanıcı adı kısmında SYSTEM seçili olacak şekilde Düzenle seçeneğine tıklayın.
  3. SYSTEM için izinler penceresinde istediğiniz yetkiyi vermek için İzin Ver alanındaki yerlere tik atmalısınız.

Antivirüs kullanıyorsan bunu açmak için devre dışı bırakıp dene.
Ayriyeten,
  1. Açmak istediğiniz dosyaya gidin ve sağ tuş tıklayın. Ardından çıkan menüden Özellikler kısmına giriş yapın.
  2. Güvenlik kısmına gidin, Grup veya kullanıcı adı kısmında SYSTEM seçili olacak şekilde Düzenle seçeneğine tıklayın.
  3. SYSTEM için izinler penceresinde istediğiniz yetkiyi vermek için İzin Ver alanındaki yerlere tik atmalısınız.
SYSTEM kısmında tüm izinler zaten var olarak gözüküyor
Dediğinizi yaptım ama sorun devam ediyor

Yeni konular

Geri
Yukarı