Microsoft Store Üzerinden İndirilen Oyunlara Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Enes ARABACI

Hectopat
Daha fazla  
Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ile Metro Exodus'un PC versiyonunu bilgisayarıma kurdum. Oyunun Türkçe yamasını indirdim ama oyunun dosyası üzerinde değişiklik yapmama izin verilmiyor. Türkçe yamayı kurmamın bir yolu var mı?

Çözüm
Dilerseniz klasörün sahipliğini alıp deneyebilirsiniz ama yine de bunun mümkün olacağını sanmıyorum zira UWP uygulamalarının en büyük eleştirilen yanı bu kısıtlamalar.

1. İzlemeniz gereken yol şu: C:\Program Files
  2. Windows Apps klasörünü bulun ve sağ tıklayın.
  3. Açılan menüden Özellikler'i seçin.
  4. Güvenlik'i seçin. Ardından Gelişmiş'i seçin.
  5. Sahibi seçeneği karşısından "Değiştir"i tıklayın.
    1. Tekrar gelişmiş deyin.
    2. Şimdi Bul diyerek kullanıcıları listeleyin.
    3. Listeden kullanıcı adınızı seçip tamam deyin.
  6. 'Nesnelerin ve alt kapsayıcıların da sahipliğini değiştir' seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
  7. Değişikliklerinizi uygulayın.
  8. İlk onay penceresi sonrası artık klasöre erişebiliyor olmanız lazım.
Dediğin şekilde yapıyoruz dosya erişimi oluyor ama dil seçeneğini değiştirmek için kurulumun içinde bulunan dosya örneğin AVGame-Win64-Shipping dosyasına erişim izni olmadığı için Türkçe yamayı kuramıyorum varsa çözebilen yardımcı olsun arkadaşlar.

Dediğin şekilde yapıyoruz dosya erişimi oluyor ama dil seçeneğini değiştirmek için kurulumun içinde bulunan dosya örneğin avGAME-WIN64-shipping dosyasına erişim izni olmadığı için Türkçe yamayı kuramıyorum varsa çözebilen yardımcı olsun arkadaşlar.

Sırf bu yüzden bir sürü insan halihazırda aldıkları Pass'leri iade etmiş bakarken gördüm bende aldım benimde elimde patladı resmen. Saçmalıktan öte bir durum değil yıl olmuş 2020 hala yapılan şeylere bak... Ben bulamadım güzel kardeşim; güvenlik ayarlarıyla oynadım, çalıştırdan bazı şeyler denedim yok yok yok! Çözebildiysen bana da söyle yoksa ağzımı bozup güzel bir geri bildirim yollayacağım Microsoft'a sitesinden.

Hala bulamadı. Bulmaya çalışmayı bıraktım zaten. Support'a yazdım onlarda aynen bu b*ku yedik biliyoruz diyorlar kısacası.
Sırf bu yüzden bir sürü insan halihazırda aldıkları Pass'leri iade etmiş bakarken gördüm bende aldım benimde elimde patladı resmen. Saçmalıktan öte bir durum değil yıl olmuş 2020 hala yapılan şeylere bak... Ben bulamadım güzel kardeşim; güvenlik ayarlarıyla oynadım, çalıştırdan bazı şeyler denedim yok yok yok! Çözebildiysen bana da söyle yoksa ağzımı bozup güzel bir geri bildirim yollayacağım Microsoft'a sitesinden.

Hocam dün webteknoda dosyalara erişim sağlanabileceğine dair bir haber çıktı ama sizlerden habere göz atanınız var mı? TR yama artık yapılacabilecek mi? ilgili haber
11 haziran'da mod desteği gelmiş ama bazı oyunlara mod indirelebiliyormuş. Türkçe yama kurulabiliyor mu hiç denemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı