Çözüldü Microsoft Store Uygulamanın İndirildiği Yeri Değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Selimeren

Kilopat
Daha fazla  
Microsoft Store'dan bir oyun aldım fakat yükleyemiyorum. Microsoft uygulamayı direkt olarak SSD depolama birimime yüklemeye çalışıyor fakat diskte yer dolu olduğu için yükleyemiyorum. Bir kaç site üzerinde yöntemler gördüm fakat çoğu kişi işe yaramadığını hatta belli dosyaları ya da uygulamaları da bozduğunu belirtmiş o yüzden denemekten kaçındım.

Kısacası Microsoft Store 'da ki uygulamaları diğer diskime yüklemek istiyorum. Nasıl yapabiliriz?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben SSD'de yer olmadığı için FH4 ve Sea of Thieves oyunlarını HDD'ye yüklemiştim ve hiçbir sorun olmadı. Ya SSD'de yer açacaksınız ya da oradan farklı bir diski seçip oraya yükleme yapacaksınız.

Sorunu çözdüm. Öncelikle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videosundaki adımları uyguladım.

Xbox (BETA) uygulamasını yüklemeyi başardım. Daha sonra Xbox arayüzünden yine SSD depolama birimime indirmeye çalıştı.

Çözüm olarak: Ayarlar > Depolama > Yeni içeriğin nereye kaydedildiğini değiştir > Daha sonra D: birimimden tekrar C: birimime ve son olarak tekrar D: birimime değiştirdim. Sorun ortadan kalktı ve oyunu indirmeye başladım. Anladığım kadarıyla bilgisayar hala C birimine yüklemeye çalışıyordu, görüntü hatası olduğunu fark ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı