Microsoft Store'dan 1899 TL'ye Windows 10 Pro almak

Microsoft Store'dan alınan lisans zaten Retail oluyor hocam. Ucuz Retail key'lerden farkı ise tamamen orijinal ve etik olması. Kurumsalda ucuz key kullanırsan o zaman bir gün avukatlar denetime gelirse o zaman ceza yeme ihtimalin çok yüksek.
Bu sonuçta da, kurumsal hariç alımı gereksiz. Ya da yurtdışında yaşayıp bir kaç yüz dolar falan ödüyorsan.

Ben şahsen çok yüksek bütçeli bir sistem topluyorsam Microsoft Store'dan lisans alırdım. Şu anda mesela yine ucuz Key kullanıyorum ama sistemi abim topladı ve abim bu kadar parayı bir işletim sistemine vermeyi mantıklı bulmuyor. Ben de bu kadar parayı tek başıma (işe gitmeden) biriktirmekle uğraşamayacağım için ucuz Key aldım. Yoksa param olsa direk Microsoft Store'dan alırım.

Varsayalım ki paran oldu. O parayı Upgrade için kullanacağına neden bir işletim sistemine veresin, Sana ne sunuyor? Dolar aldı başını gidiyor ve kişisel bir kullanıcı olarak vermen mantıklı değil.

Onların bize sunduğu fiyatın etikliğini tartışmamız gerekiyor.

1900 bana ver, sana korsan Windows kurayım. Cidden bunu mu düşünüyorsunuz? Allah aşkına parayı harcayacak başka yer mi bulamıyorsunuz? Bilgisayarda çok özel dosyaların varsa anlarım, korsan kullanmak istemezsin. Etkinleştirmeden kullan daha iyi. Özeli olan da Windows kullanmaz gerçi, orası ayrı mesele.

Son düzenleyen: Moderatör:
Git sen 1899TL'ye Windows 10 Pro al. Madem ki her türlü alacaksın, fikrin değişmeyecek. Niye öneri istiyorsun?
Alacağımdan değil, meraktan sordum. Zaten fark ettiysen bütçem varsa alırım dedim. Parası çok olmayan için bence de değmez.
Ayrıca az üslubuna dikkat et.

Ama adam zaten 15000-20000 TL'yi sisteme rahat rahat verebiliyor, neden Microsoft Store'dan Windows 10 almasın ki? Ne diye gidip ucuz key alsın ki? Adam zaten o parayı sisteme rahat rahat verebiliyor, neden almasın?

Ekran kartı derken?
Hocam günlük bir kullanıcı olup 1900 TL'ye Windows alsanız Microsoft'un haberi olsa acıyıp parayı geri verirler bu keriz niye bu kadar para vermiş ya diye. Yapmayın etmeyin ne gerek var 1900 TL vermeye.

Geri
Yukarı