Microsoft Store'de yazılım güncelleştirmeleri yapılamıyor

clane.spoth

Centipat
Daha fazla  
RAM
Apacer Panther Black Gold 3200 Mhz CL16 2x8 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston KC2500 500 GB M2 SSD + WD Blue 500 GB HDD
Anakart
Asus Prime B550 M-K (PCI 4.0)
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Merhaba, iyi akşamlar.Ben bilgisayarımı her açtığımda ya da yeniden başlattığım zamanlarda Windows 11 ana ekranına girdiği anda sağ alt bildirim kısmında Microsoft Store uygulaması üzerinden Microsoft'a ait Visual C++ UWP desktop runtime package gibi 3-4 tane yazılımın güncellemesiyle karşılaşıyorum. Her seferinde tekrar tekrar güncelleniyor ve yeniden dene ibaresiyle karşılaşsam da tıklayınca saniyesinde güncelliyor. Şu an tekrar güncellendi, bilgisayarı yeniden başlatsam ya da kapatıp açsam yine aynısı olacak. Bu sorun bugün başladı, nasıl çözebilirim?
* Sorun, ekteki ekran görüntülerinde detaylıca belirtilmiştir.
İyi Sosyal'ler!

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-04-30 233908.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-04-30 233908.jpg
    12,2 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran görüntüsü 2022-04-30 234314.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-04-30 234314.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun AMD ekran kartı driverını güncelleyince oluyor. Sorunun çözümü ise sağ alt köşede bulunan (tryicon) uyarılar ile onaramıyorsunuz. Microsoft mağazaya girip sol alttan kütüphaneye (icon) basın ve ardından sizin yükleyemediğiniz yazılımlar da orada görünecek. "tekrar yükle" butonlarına basıp tekrar yükletin düzeliyor. Ve en üstte "tümünü güncelle" butonuna basın ki güncel olmayan yazılım kalmasın.

Son düzenleme:
Bu sorun AMD ekran kartı driverını güncelleyince oluyor. Sorunun çözümü ise sağ alt köşede bulunan (tryicon) uyarılar ile onaramıyorsunuz. Microsoft mağazaya girip sol alttan kütüphaneye (icon) basın ve ardından sizin yükleyemediğiniz yazılımlar da orada görünecek. "tekrar yükle" butonlarına basıp tekrar yükletin düzeliyor. Ve en üstte "tümünü güncelle" butonuna basın ki güncel olmayan yazılım kalmasın.

Söylediğiniz şekilde hepsini uyguladım fakat sorun hala devam ediyor.

O zaman Windows'u da güncellemeyi deneyim Windows'unuz orijinal mi?

Windows 11 Pro, orijinal değil ama sürekli son sürüme güncelliyorum orijinal sayılır. Keysiz komut dosyası ile kodlarla etkinleştirildi. Şu an bilgisayarı açtığımda olmadı mesela, her zaman olmuyor. Teşekkürler.

Ucuz 15 - 20 TL'ye bir Windows 10 Pro keylerinden alıp Windows 11 de kullanabilirsin. Orijinal Windows kullanırsan sorunlar düzelir ve tavsiye ederim.

Komut dosyası ile Windows 10 Pro ile etkinleştirmiştim aylardır sorunsuz şekilde kullanıyorum. 3 ay önce Windows 11 Pro sürümüne yükselttim ve güncelleme geldikçe yapıyorum. Bu zamana kadar böyle ufak tefek geçici sorunlar haricinde büyük bir sorun yaşamadım. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı