Microsoft Store'den oyun alınır mı?

Daha fazla  
Microsoft Store de şu an bahar indirimlerinde Forza Horizon 5 premium 800 TL şimdi oradan almak mı yazın Steam'ın yaz indirimlerini beklemek mi daha mantıklı? Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Yani Steam'den 200 üzeri oyun aldım kütüphane dizdim halada yeni oyunlar çıktığında alabiliyorum ama ben bile Microsoft storea kaydım şu an Fallout 4 GOTY Steam'de 200 lira Microsoft Store'da 70 lira üstüne 35 lira daha ver Amazon Prime'da al yanında Fallout 76 ve Fallout dizisine erişimin olsun bence en mantıklı alışveriş.

Oyunları indirdikten sonra dosyaları kilitleme olayı çok sıkıntı çıkartabiliyor bazen bu sebeple çok tercih etmiyordum ama artık dolardan dolayı mecbur olarak kullanıyorum yani alınır format atarken falan dikkatli olursan kilitleme olayı hakkında da pek bir sorun yaşamazsın.

Steam indirimini beklerseniz standart paketi yaklaşık olarak 530 TL'ye düşüyor. Tabi doların yükselmesiyle birlikte bu fiyat yükseliyor ama ortalama bu fiyatlarda. Premium Edition ise ortalama 1460 TL fiyatına düşüyor. Bu paket için Microsoft mantıklı. Microsoft üzerinden alabilirsiniz.

Steam dolar kuru artik Store'den alin.
Alınır. Dolar kuru mağlum.

Microsoft Store'daki indirimli fiyatı ile Steam'in indirime girdiğindeki fiyatı ile aynı dolar olsa bile, dolar olmasıyla bir alakası yok. "Dolar, o yüzden alınmaz" Şu kafa yapısı hiç araştırmadan ve bakmadan çok garip. Çok fazla yanlış bilgilendirmeye yol açıyor. 30 TL fark var sadece (Steam 830 TL - Microsoft Store 800 TL).

Ne kadar düştüğüne kendiniz bakmak isterseniz: https://steamdb.info/sub/596609/

1713258736541.png

1713258819048.png

Microsoft Store de şu an bahar indirimlerinde Forza Horizon 5 premium 800 TL şimdi oradan almak mı yazın Steam'ın yaz indirimlerini beklemek mi daha mantıklı? Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Şu anda Microsoft Store'da indirimde olduğundan dolayı hemen oynamak istiyorsanız orayı tercih edebilirsiniz , hemen oynamak istemiyorsanız ve/veya Steam'i tercih ediyorsanız Steam'den alabilirsiniz yaz indirimlerinde, fiyatlar aynı zaten.

Steam indirimini beklerseniz standart paketi yaklaşık olarak 530 TL'ye düşüyor. Tabi doların yükselmesiyle birlikte bu fiyat yükseliyor ama ortalama bu fiyatlarda. Premium Edition ise ortalama 1460 TL fiyatına düşüyor. Bu paket için Microsoft mantıklı. Microsoft üzerinden alabilirsiniz.
Baktığım kadarıyla 830 TL fiyatına düşüyor Ultimate Edition, 1460 değil.

Son düzenleme:
Baktığım kadarıyla 830 TL fiyatına düşüyor Ultimate Edition, 1460 değil.
Hocam tamamen Steamdb sitesinin yanlış yerine baktığım için yanılgı yaşamışım.

Paketlerden Premium Edition kısmına girdim.
1713259050126.png

Maksimum indiği indirim miktarı yazan yer hatalı gösteriyormuş. Oraya bakarak yaklaşık 1460 TL demiştim. Aşağıda asıl grafiği es geçmişim anlayacağınız. Aşağıda 25 dolara düştüğü yazıyormuş.

Geri
Yukarı