Microsoft, TikTok’u Satın Almak İstiyor

Film dizi izlediğin platform ile içerik oluşturduğun platform nasıl bir olabilir? Amaçları tamamen farklı. Hak hak diye ortada gezinip TikTok'u savunan ilk defa görüyorum.

Film dizi izlediğin platform ile içerik oluşturduğun platform nasıl bir olabilir? Amaçları tamamen farklı. Hak hak diye ortada gezinip TikTok'u savunan ilk defa görüyorum.
YouTube bir ara kısıtlanmıştı herkes sesini çıkarmıştı de mi? Tiktoku bende sevmiyorum ancak onu kullanan ve onu YouTube gibi gören bir sürü insan var. İsteyen istediğini kullansın size ne? Sana zarar vermediği sürece karışamazsın bile. YouTube kapansa tepkinin en büyüğü gelir halbuki.

YouTube bir ara kısıtlanmıştı herkes sesini çıkarmıştı de mi? Tiktoku bende sevmiyorum ancak onu kullanan ve onu YouTube gibi gören bir sürü insan var. İsteyen istediğini kullansın size ne? Sana zarar vermediği sürece karışamazsın bile. YouTube kapansa tepkinin en büyüğü gelir halbuki.
Kendilerine dokunmadığı sürece sıkıntı görmüyorlar anladığım kadarıyla.

Netflix kapatılacak haberlerini duyunca vay efendim özgürlüğümüz elden gidiyor derken başka bir platform kapatılması için can atmanız ilginç geliyor. Kişiden kişiye değişiyor mu özgürlük hakları. Sırf tiktokta kötü içerik olduğu için kapatmak ile Netflix'te kötü içerik olduğu için kapatmakla aynı seviyede özgürlük ihlalidir bence.
Bak işte olması gereken söylem bu. Yorumlara bakın coğunluk tiktokun kapatılmasından yana, bende aynı görüşü savunurum. Cünkü faydasız, çocukların akıl dengesini bozmaya müsait bir platform. Ama söz konusu bazı uygulamalar devlet tarafından kontrol altına alınmaya çalışıldığın da, tiktok'un kapatılması için güzelce yorum atanlar sosyal medyanın kontrol altında tutulmaması için de baş kaldıran tipler ile aynı olduğuna eminim. Yani bizim insanımız, işine geldiği gibi davranmayı sever!..

Yeni konular

Geri
Yukarı