Microsoft, TikTok’u Satın Almak İstiyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Microsoft TikTok

Microsoft, TikTok platformunun ABD operasyonlarını satın alarak verilerin ülkede kalmasını sağlamak istiyor. Microsoft tarafından adını sıkça duyduğumuz TikTok sosyal ağının satın alınmak istendiğine dair söylentilerin gerçek olduğu ortaya çıktı. Şirket, ...

Devamı: Microsoft, TikTok’u Satın Almak İstiyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Netflix kapatılacak haberlerini duyunca vay efendim özgürlüğümüz elden gidiyor derken başka bir platform kapatılması için can atmanız ilginç geliyor. Kişiden kişiye değişiyor mu özgürlük hakları. Sırf tiktokta kötü içerik olduğu için kapatmak ile Netflix'te kötü içerik olduğu için kapatmakla aynı seviyede özgürlük ihlalidir bence.

Netflix kapatılacak haberlerini duyunca vay efendim özgürlüğümüz elden gidiyor derken başka bir platform kapatılması için can atmanız ilginç geliyor. Kişiden kişiye değişiyor mu özgürlük hakları. Sırf tiktokta kötü içerik olduğu için kapatmak ile Netflix'te kötü içerik olduğu için kapatmakla aynı seviyede özgürlük ihlalidir bence.
İkisinin aynı şey mi olduğunu düşünüyorsun gerçekten?

İkisinin aynı şey mi olduğunu düşünüyorsun gerçekten?
Ne farkı var mesela açıklar mısın? Kullanıp keyif alanlarlar varsa, biz beğenmiyoruz diye kapatılmasını istemenin mantığı nedir mesela? Öbür gün senin sevdiğin site için de bu durum oluşamaz mı ? İnterneti sınırlamak,sansürlemek,engellemek özgürlük ihlalidir benim için.

Geri
Yukarı