Microsoft Windows'u eleştirelim

Aero özelliğinin 10 ve 11 de olmaması 8.1 de ise kısmen olması.

Windows 11'in performansı hakkında bilgim yok ama tasarımını hiç beğenmedim, çok yapay. Windows 11'i gördükten sonra Windows 10 gözüme güzel gözükmeye başladı.

Windows 10'un RAM kullanımından bahsetmeye gerek yok sanırım. Bir işletim sistemini çalıştırabilmek için (boşta) bu kadar kaynak tüketmesi... Şu güncellemeler, adamı migren hastası yapar. Güncellemeden sonra ne olacağı belli değil; mavi ekranlar, hız kaybı, kaynak tüketimi, buglar...

Windows 11 kullanıyordum fakat Windows 10'a tekrardan geçiş yaptım.

Bunun bir çok nedeni var: Yeni arayüz başta hoş dursa da birkaç gün kullandıktan sonra hoşuma gitmedi. Özellikle sağ tık menüsü bence hiç hoş durmuyor. Sağ alttaki menünün garipliği olsun; bataryadan güç planı seçme, görev çubuğundan görev yöneticisini açma gibi eski Windows sürümlerinden alıştığım birçok özellik Windows 11'de yok. Bu da beni aşırı huzursuz ediyor. Bir de artık çözümleri olsa da ilk defa kurarken TPM desteğiydi, yok işlemci desteğiydi tarzı işlerle uğraşmak can sıkıcı olduğundan bende çok negatif bir etki bıraktı. Bence olmaması gereken bir işletim sistemiydi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı