Microsoft Word belgesinde fare işaretçisi gözükmüyor/beyaz

graydin

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Word belgesinde herhangi bir metin yazarken, ekte sunduğum imleç bir anda beyaz oluyor ve Word üzerinde seçim yapmam gereken yere ulaşmada sıkıntı yaşıyorum. Bildiğiniz imleç beyaz, çok net bir şekilde bakınca orada olduğunu renginin beyaz olduğunu görüyorum. Bu sadece Word belgesinde çok sık oluyor bazen ise düzeliyor. İnternet üzerinde gezerken de arada sırada başıma geliyor. Fare yazılımım güncel tüm sürücülerim güncel, ancak çok can sıkıcı. İmlecin nerede olduğunu anlayamıyorum çoğu zaman.

Dosya Ekleri

• 1665916326752.jpg
    1665916326752.jpg
    361,9 KB · Görüntüleme: 166
  • Ekran görüntüsü 2022-10-16 132834.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-10-16 132834.jpg
    24,6 KB · Görüntüleme: 129
Herkese merhaba,
Word belgesinde herhangi bir metin yazarken, ekte sunduğum imleç bir anda beyaz oluyor ve Word üzerinde seçim yapmam gereken yere ulaşmada sıkıntı yaşıyorum. Bildiğiniz imleç beyaz, çok net bir şekilde bakınca orada olduğunu renginin beyaz olduğunu görüyorum. Bu sadece Word belgesinde çok sık oluyor bazen ise düzeliyor. İnternet üzerinde gezerken de arada sırada başıma geliyor. Fare yazılımım güncel tüm sürücülerim güncel, ancak çok can sıkıcı. İmlecin nerede olduğunu anlayamıyorum çoğu zaman.

Aynı sorun bende de var yazı yazmaya çalıştığım her yerde Google vb dahil imleç beyaza dönüyor. Çözebildin mi?

Herkese merhaba,

Hızlı cevap:

Sayfadaki "mpo_disable.reg" dosyasını indirin, çift tıklayıp bir kez çalıştırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Sorun çok büyük ihtimalle çözülecektir. (Bende çözüldü.) Sizde ise yarayıp yaramadığını grafik kartı, sürücü bilgileriyle buraya yazın lütfen. (Sisteminiz/kartınız/sürücünüz farklıysa işe yaramayabilir. Merak etmeyin, "mpo_restore.reg" dosyasını indirip, registry ayarlarını eski haline geri getirebilirsiniz.)

Ek bilgi:

Sistem, Mouse, Office ayarlarında çok aradım ama çözümü orada değil. İnternetteki aramalarda ise sadece "yazarken imlecin gizlenmesini nasıl önlersiniz" basitliğinde sonuçlarla dolu. Aradığımız o da değil. Çünkü bu durumun, güncelleme sonrası oluşan bir bug olduğunu buldum. Üstelik pencerelerde geçiş, yeniden boyutlandırmada titreme sorunu olarak tanımlanmış. Yani imleç sorununu arayarak bulunabilecek gibi bir şey değil. Yabancı forumlarda uzun okumalar sonucu bulabildim cevabı. Çözümü için MPO'yu (multiplane overlay) disable etmeniz gerekiyor registry'den. Bir notepad dosyasına yazarak manuel yapmak da mümkün ama bu düzeltmeyi Nvidia destek sitesinden hazır olarak indirebilirsiniz. Sadece çift tıklayarak bir kez çalıştırın, sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bu işlemi yapınca düzeliyor.

Ben de aynı durumdan şikayetçiyim. Word sayfasında imlecim beyaz oluyor ve gerçekten bulmak hem göz yoruyor hem de zaman kaybı ve dikkat dağınıklığına sebep veriyor. Çözebilen var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı