Microsoft yönetici hesabı nasıl değiştirilir?

Tamerks34

Hectopat
Yanlışlıkla başka hesapla giriş yaptım ve kendisi yönetici oldu, ben kendi hesabımı yönetici yapmak istiyorum. Nasıl yapacağım?

Dosya Ekleri

• InkedScreenshot_17_LI.jpg
    InkedScreenshot_17_LI.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 85
Yönetici hesabına girin. Denetim masasında kullanıcılar kısmından kendi hesabınıza yetki verin. Kendi hesabınıza girdikten sonra diğer hesaptaki yönetici iznini alın. Olmaz ise başka ve uzun bir yol var.

değiştiremiyorum.
InkedScreenshot_20_LI.jpg

Yönetici hesabına girin. Denetim masasında kullanıcılar kısmından kendi hesabınıza yetki verin. Kendi hesabınıza girdikten sonra diğer hesaptaki yönetici iznini alın. Olmaz ise başka ve uzun bir yol var.
Screenshot_21.png

Dediğinizi yaptım ama, diğer hesapla giriş yaptığımda bilgisayarımdaki her şey siliniyor ve Windows yeni kurulmuş gibi oluyor. Bunu sildiğimde ne olur?
Ben bunu değiştirmek istiyorum, başka hesapla giriş yapınca her şey siliniyor ve sıfırdan başlıyor.
(Şu an yönetici olarak gösterilen hesap benim değil çünkü)

Dosya Ekleri

• Screenshot_23.png
    Screenshot_23.png
    345,4 KB · Görüntüleme: 44
Farklı oturum açıldığı için olabilir. Her oturum, kendine özeldir. Hesabı silmiş olursunuz. Diğer hesapla da devam edebilirsiniz.

Farklı oturum açıldığı için olabilir. Her oturum, kendine özeldir. Hesabı silmiş olursunuz. Diğer hesapla da devam edebilirsiniz.
Yani bu hesabı silersem, şuan olan dosyalarım gitmeyecek mi? Çünkü diğeriyle giriş yaptığımda gidiyor.

Ona göre sileceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC`deki dosyalar silinmez. Fakat kişisel ayarlar değişir. Benim PC`de de iki hesap var. Dosyaların silindiğini görmedim. Hesap kalabilir de. Oturumu kapatıp çıkın.

Tamamdır. Silebilirsiniz.

Tamamdır. Silebilirsiniz.
Hocam hesap silinmiyor ama artık yönetici olarak ta göstermiyor. Bu hesap kime ait bilmiyorum ve kendiminkini koyunca sıfıranıyor. Bu hesap kalırsa bir şey olur mu? Ya da önerebileceğiniz bir çözüm var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_25.png
    Screenshot_25.png
    355,3 KB · Görüntüleme: 58
  • Screenshot_24.png
    Screenshot_24.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 54

Yeni konular

Geri
Yukarı